Skrępowanie i niepewność nie muszą już dłużej stanowić części sfery seksualnej. Medycyna estetyczna stworzyła nowoczesną nić Vaginal Narrower umożliwiającą ingerencję w okolice intymne. Jest to nowoczesna metoda zwężania kobiecego krocza i pochwy w mało inwazyjny sposób, która staje się bardzo popularna. Jest alternatywą zabiegu laserowej rewitalizacji pochwy, dedykowana wszystkim kobietom mającym obszerne wejście do pochwy, słabo ujędrnioną tkankę okolic krocza czy poporodowe komplikacje, będące skutkiem nie jedynie porodu naturalnego, lecz także zabiegowego (użycia kleszczy bądź próżnociągu).

Dowiedz się więcej o ginekologii estetycznej na stronie Kliniki Medycyny Estetycznej EstheticMed!

Zabieg przy użyciu Vaginal Narrower

Okolice intymne są newralgiczną częścią naszego ciała. Są delikatne, stąd też często wstydliwe stają się wszelkie ich defekty. Od zabiegów oczekujemy profesjonalizmu, a z drugiej strony także wrażliwości. Dlatego zawsze warto przykładać odpowiednią wagę do wyboru kliniki i wykwalifikowanego lekarza. Zabieg polega na napięciu tkanek za pomocą specjalnie skonstruowanej nici z nacięciami na powierzchni. Lekarz wprowadza nici przez kilka płytkich nacięć skóry krocza w okolicach tkanki podskórnej i umiejscawia ją pod skórą.
Dzięki temu efekty użycia nici Vaginal Narrower stają się szybko widoczne. U pacjentek wzrasta komfort oraz akceptacja swoich okolic intymnych. Poprawia się również ich funkcjonowanie, a co za tym idzie – zwiększa się satysfakcja seksualna.

Zalety wyboru metody z zastosowaniem nici

Choć jest to inwazyjny zabieg, jego charakter jest ambulatoryjny. Pacjent po zabiegu nie wymaga hospitalizacji i od razu wraca do domu, by po kilku dniach móc cieszyć się codziennymi aktywnościami. Sam zabieg trwa bardzo krótko, jest bezpieczny i wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym. Efekt jest długotrwały i utrzymuje się przez wiele lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety jak w każdym zabiegu, istnieje lista przeciwwskazań, które określają czynniki uniemożliwiające ingerencję nicią Vaginal Narrower. Jest to stan zapalny pochwy i sromu, który wymaga całkowitego wyleczenia. Również ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krwi oraz choroba nowotworowa narządów rodnych stanowią przeszkodę w przeprowadzeniu zabiegu.

Do kobiecych dolegliwości uniemożliwiających tymczasowo przeprowadzenie zabiegu należy miesiączkowanie, zajście w ciążę oraz okres połogu.

Powikłania i alternatywy

Jedynymi powikłaniami po zabiegu Vaginal Narrower są drobne krwawienia i infekcje, które nie zagrażają zdrowiu i życiu pacjentek. Jak już wcześniej zostało wspomniane, do rewitalizacji okolic intymnych i zwężenia pochwy wykorzystuje się również laser. Jest to prosty, nieinwazyjny zabieg polegający na włożeniu głowicy lasera do pochwy wyposażonej w skaner, który oddziałuje na ścianki i śluzówkę. Inną metodą jest ujędrniający tkanki krocza zabieg Pelleve, który dzięki lipofillingu komórek macierzystych własnego osocza umożliwia ujędrnienie zwiotczałej skóry po porodzie lub utracenia sprężystości w wyniku starzenia się.
Kliniki medycyny estetycznej oferują często zabieg polegający jedynie na poprawieniu estetyki okolic intymnych poprzez rozjaśnienie skóry krocza dzięki hiperpigmentacji hormonalnej.

Jedno jest pewne – kompleksy i niepewność związane z okolicami intymnymi nie muszą być dłużej częścią twojej codzienności. Dowiedz się więcej o zabiegach rewitalizacji pochwy i okolic na stronie Kliniki Medycyny Estetycznej EstheticMed:
http://www.esteticmed.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany