Możliwe, że niejednokrotnie spotkałaś się z opiniami, że tonik do twarzy nie jest dobrym kosmetykiem pielęgnacyjnym do żadnego typu cery (a więc suchej, tłustej, mieszanej itp.). Wynika to z tego, że większość toników posiada w swoim składzie alkohol, który bardzo szkodzi skórze. Na szczęście marka La Roche-Posay stworzyła tonik do twarzy bez alkoholu, który koi i łagodzi skórę, a także przywraca jej naturalne pH. Poznaj zastosowanie tego dermokosmetyku i wciel go do codziennej pielęgnacji cery!

Tonik do twarzy – kosmetyczne zastosowanie

Tonik do twarzy to jeden z wielu produktów do cery, który ma za zadanie zadbać o jej kondycję. Jak wskazuje jego nazwa – jest przeznaczony do tego, aby tonizować cerę. Oznacza to, że ma przywracać skórze jej naturalne pH, stan fizjologiczny i pierwotne właściwości. To niezbędna czynność pielęgnacyjna, ale niestety często lekceważona. Otóż skóra twarzy codziennie styka się z różnorodnymi produktami – kolorowymi kosmetykami, kremami, ale też z czynnikami pochodzącymi ze środowiska atmosferycznego – które osłabiają naskórek. Ten pełni funkcję ochronną skóry i stanowi barierę między środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznymi strukturami. Tonizowanie skóry umożliwia jej regenerację i utrzymuje ją w zdrowej kondycji.

Kojący tonik bezalkoholowy

Mimo że zadaniem toniku jest tonizowanie skóry twarzy, to nie każdy tego typu produkt będzie spełniał takie właśnie funkcje. Wybierając tonik, musimy zwrócić szczególną uwagę na jego skład, nie zaś na główną etykietkę. Ważne jest, aby tonik do twarzy nie zawierał w sobie alkoholu. Tylko wtedy bowiem będzie mógł spełniać swoje łagodzące i kojące zadania, a także przywróci skórze jej naturalne pH.

Obecność alkoholu w toniku do twarzy (ale też w innych produktach) wpływa niezmiernie negatywnie na skórę. Alkohol sprawia, że cera staje się sucha, a do gruczołów łojowych trafia bodziec o konieczności jej nawilżenia, a więc o zwiększeniu produkcji sebum. Niestety zbyt duża ilość tego natłuszczającego łoju sprawia, że skóra błyszczy się, świeci oraz jest podatna na niedoskonałości, a szczególnie na trądzik.

Bardzo często tonik wybierany jest jako obowiązkowy kosmetyk podczas pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i/lub trądzikowej, ponieważ ją matuje. Niestety tylko początkowo. Później cera taka staje się jeszcze bardziej problematyczna i wygląda nieestetyczne. Oczywiście stosowanie toniku do twarzy nie jest zabronione, jest nawet wskazane. Należy jednak dobrze wybrać ten produkt, by mieć pewność, że nie ma on w swoim składzie alkoholu!

Tonik do twarzy La Roche-Posay

Tonik do twarzy La Roche-Posay nie posiada w swoim składzie alkoholu. Został opracowany tak, że mogą z niego korzystać posiadacze każdego rodzaju cery, nawet tej wrażliwej. Wiek także nie gra tu roli.  Tonik ten koi, łagodzi podrażnienia oraz przywraca skórze jej fizjologiczne pH, czyli normalizuje jej odczyn. Nie tylko nie zawiera alkoholu, ale jest również pozbawiony parabenu, mydła i barwników. Dzięki temu jest delikatny, nie podrażnia oraz nie zatyka porów. Swoje działanie zawdzięcza między innymi obecności wody termalnej, która zapewnia natychmiastowe odświeżenie, oczyszczenie i przywrócenie równowagi skórze. Zaletą produktu jest to, że nie wymaga on spłukiwania, a więc wykorzystania twardej wody, której działanie jest zbliżone do alkoholu. Tonik można aplikować na skórę twarzy rano, wieczorem oraz przed lub po demakijażu. Dermokosmetyk obok tonizowania wykazuje również działanie oczyszczające. Mało tego, jest bardzo łatwy w użyciu – wystarczy już jego niewielka ilość, aby oczyścić i poddać tonizacji skórę twarzy. Takie zastosowanie toniku do twarzy La Roche-Posay sprzyja szybkiemu powrotowi skóry do zdrowej kondycji oraz utrzymaniem tego stanu na długo, a nie tylko na czas stosowania dermokosmetyku.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany