W mediach coraz częściej słyszy się o ofiarach nieudanych operacji plastycznych. Komplikacje po liposukcji, nieudany lifting twarzy – to tylko niektóre z nich. Dlatego kobiety, które marzą o poprawieniu natury, często ostatecznie rezygnują z zabiegu – w końcu, po co ryzykować? Jednak już od dawna inwazyjne operacje, wymagające długiego (i niestety bolesnego) okresu rekonwalescencji wypierane są przez nowatorskie, bezinwazyjne metody. Obecnie odmładzanie skóry i modelowanie sylwetki może być proste i bezpieczne – a to dzięki precyzyjnemu podgrzewaniu tkanek miękkich do odpowiedniej temperatury. Brzmi ciekawie? Poznajcie Thermi RF – zabieg falami radiowymi.

Lifting Thermi RF – co to takiego?

W zabiegu Thermi RF wykorzystuje się technologię radiofrekwencji, czyli metodę opartą na oddziaływaniu fal radiowych na naszą skórę – tłumaczą eksperci z kliniki MediArt Instytut. Spośród sposobów na wygładzanie zmarszczek i kształtowanie figury możemy się zdecydować na:

  • Thermi Smooth – beziniekcyjna procedura, polecana do odmładzania delikatniejszych okolic, jak szyja, policzki, a także obszar wokół oczu i ust. Polega ona na masażu wykonywanym przez lekarza specjalną głowicą, która wysyła ciepło do skóry pacjenta, dzięki czemu pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność i młody wygląd naszej skóry. Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się powtarzanie procedury na przestrzeni 6-8 tygodni.
  • Thermi Tight – wykorzystuje radiofrekwencję iniekcyjną, doskonała alternatywa dla inwazyjnych zabiegów liftingujących. Jej rezultatem jest napięcie skóry lub redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na wprowadzeniu kaniuli w skórę pacjenta, dzięki czemu podgrzewa się ją do odpowiedniej temperatury. Metodę można wykorzystać w liftingu twarzy – jej dolnej części oraz podbródka, a także do napięcia zwiotczałej skóry czy wyszczuplenia w rejonach ud, pośladków, ramion lub brzucha.
  • Thermi Rase – iniekcyjny, mikroinwazyjny zabieg, w działaniu przypominający nieco zastrzyki z botoksu. Blokuje on nerwy, które odpowiadają za zmarszczki mimiczne twarzy i szyi. W tej metodzie energia fal radiowych emitowana jest prosto do wybranych nerwów ruchowych. Delikatna sonda, którą lekarz wykonuje zabieg, wprowadzona pod skórę pacjenta dokonuje mikrouszkodzeń – zmniejsza to napięcie mięśni i daje efekt wygładzania i odmładzania twarzy. Choć rezultaty są podobne, co przy iniekcjach z toksyny botulinowej, w przypadku Thermi Rase są one natychmiastowe i utrzymują się nawet do 2 lat. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – jest szczególnie wskazany przy zmarszczkach czoła (m.in. lwiej zmarszczce) i szyi.

Dzięki technologii Thermi RF możliwe jest również leczenie nadpotliwości (Thermi Dry) oraz rewitalizacja pochwy i warg sromowych (Thermi Iva).

Odmładzanie skóry metodą Thermi RF – zalety

Thermi RF to jedno z najnowszych osiągnięć w medycynie estetycznej – jest to doskonała alternatywa dla niektórych inwazyjnych zabiegów, jak chirurgiczny lifting twarzy czy liposukcja, a także innych ryzykownych metod, np. iniekcji z botoksu. O zalety Thermi RF zapytaliśmy ekspertów kliniki MediArt Instytut. Wymieniają m.in.:

  • wszechstronność – możliwość zastosowania na różnych obszarach w celu ich odmłodzenia, wygładzenia, ujędrnienia czy wyszczuplenia,
  • możliwość dostrojenia urządzenia do każdego rodzaju skóry,
  • wysokie bezpieczeństwo i pełna przewidywalność efektów zabiegu,
  • możliwość podwójnego monitorowania temperatury – zewnętrzna i wewnętrzna,
  • krótki czas trwania procedury – trwa ona najwyżej godzinę.

To nowoczesne urządzenie pozwala lekarzowi na pełną kontrolę w czasie zabiegu, a pacjentowi zapewnia maksymalny komfort i doskonałe efekty.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany