Ślub i wesele to uroczystość Pary Młodej i to oni powinni przykuwać uwagę zgromadzonych gości. Ty też chcesz czuć się dobrze, pięknie i elegancko. Jak zatem krok po kroku wykonać makijaż na wesele, aby nie przyćmić Panny Młodej? Sprawdź inspiracje na makijaż weselny od Maybelline w programie Make up in the City na YouTubie!

Makijaż na wesele – jaki powinien być?

Zanim przystąpisz do weselnego makijażu, powinnaś uwzględnić kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim charakter tej imprezy – czy jest to tradycyjne wesele, a może wydarzenie tematyczne. Jaką kreację będziesz miała i czy w planach masz ją zmieniać – wówczas makijaż weselny musi pasować do obu stylizacji. Dodatkowo ważna jest pora roku, ponieważ w lato skóra twarzy ma inne wymagania niż zimą, co podczas makijażu twarzy na wesele koniecznie należy uwzględnić. Pojawia się również pytanie – na co możemy sobie pozwolić w make-upie na wesele, czy powinien być on subtelny i delikatny, czy możemy zaszaleć i postawić na charakterny makijaż. Dopiero po uwzględnieniu tych aspektów możesz przejść do wykonania weselnego makijażu.

Makijaż na wesele krok po kroku

  1. Bardzo ważne jest, aby już 1-2 dni przed weselem przygotować skórę twarzy na makijaż. W tym celu należy zrobić dogłębny peeling oraz nawilżyć skórę. Dzięki temu, wszystkie kosmetyki do makijażu twarzy zyskają lepszą przyczepność i  utrzymają się przez całą noc.
  2. Przystępując do właściwego makijażu twarzy, nie można zapomnieć o zaaplikowaniu bazy pod podkład. Pamiętajmy, że wesele to długa noc szaleństw i nieustannej zabawy. Warto zatem zadbać, aby wykonany makijaż utrzymał się do samego rana. W tym celu niezbędne jest zaaplikowanie dobrej bazy pod podkład.
  3. W następnym kroku możemy przejść do tradycyjnych działań. Aplikujemy podkład, korektor pod oczy oraz punktowy korektor (kamuflaż) na pojedyncze niedoskonałości. Matujemy skórę pudrem utrwalającym, wykonujemy konturowanie twarzy i podkreślamy usta. Więcej na temat tych elementów w makijażu znajdziesz w praktyczny filmiku na YouTubie od Maybelline. Zobacz zatem, jak z Maybelline Make up in the City wykonać makijaż na wesele!
  4. Po aplikacji tych wszystkich, wspomnianych wyżej, kosmetyków do makijażu twarzy, warto utrwalić cały make-up. Przed malowaniem aplikowałaś bazę, aby stworzyć idealne podłoże dla kosmetyków. Na sam koniec wykonanego makijażu weselnego również zaleca się utrwalić cały efekt. W tym celu stosuje się mgiełki i spraye utrwalające makijaż, które dodatkowo sprawiają, że nasza twarz, mimo znacznej ilości kosmetyków, prezentuje się naturalnie.

Co zrobić, jeśli makijaż weselny w czasie imprezy wymaga poprawki?

Tak naprawdę, jeżeli w makijażu na wesele wykorzystasz dobre kosmetyki, nie musisz się martwić o to, że makijaż spłynie czy też się rozmaże. Czasem jednak nie można przewidzieć pewnych sytuacji i nasz weselny makijaż może wymagać poprawki. Co zatem zrobić, aby szybko przywrócić naszej twarzy profesjonalny look? Obowiązuje tutaj jedna kluczowa zasada:

Nigdy nie dokładaj kosmetyku bezpośrednio na skórę. Jeśli rozmazały ci się usta, zmyj pomadkę i zaaplikuj ją na nowo. Jeśli natomiast nieco zgrzałaś się podczas tańca i chcesz zmatowić twarz – też nie nakładaj pudru na skórę zanim nie wyeliminujesz z jej powierzchni potu i sebum. W tym celu wystarczy przyłożyć chusteczkę, która wstępnie zmatowi skórę, a dopiero potem nanieść puder. Dobrym sposobem na szybką poprawkę i utrwalenie makijażu jest zastosowanie wody termalnej lub mgiełki do twarzy, którą można aplikować również na makijaż. W ten sposób natychmiast odświeżysz twarz, a make-up weselny nadal będzie wyglądał profesjonalnie!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany