Moda na szczupłe i zadbane ciało trwa nieprzerwanie. Niektórzy zaczynają mordercze treningi i niskokaloryczne diety, które mają na celu zmniejszenie obwodów ich ciała. Co jeśli takie działania nie przynoszą oczekiwanych skutków lub nie chcemy czekać na ich efekty? Wtedy z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna i jej zabiegi, które pomagają się pozbyć niechcianego tłuszczu:http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi. Są to zabiegi bezpieczne i dające zadowalające efekty, a co ważne – można je zauważyć dość szybko.

 

Liposukcja – redukowanie obwodu ciała i jego modelowanie

Modelowanie kształtu ciała i redukowanie jego obwodu możliwe jest dzięki zabiegowi liposukcji. Polega on na odsysaniu tłuszczu, ale nie jest metodą na odchudzanie. Za jego pomocą można usunąć tłuszcz z wybranych partii ciała, aby nadać mu upragniony kształt. Polega na redukcji tkanki tłuszczowej i zmniejszeniu liczby jej komórek. Efekt zabiegu jest trwały i jego efekty widoczne są dość szybko. Zabiegowi poddawane są te partie ciała, które najbardziej narażone są na nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej i z których pozbyć się jest go najtrudniej. Są to: brzuch, pośladki, uda, biodra, łydki, miejsca przy stawach skokowych, ramiona, a także tak zwany drugi podbródek. Zabieg polega na podaniu specjalnych płynów o działaniu mającym na celu znieczulenie okolicy liposukcji oraz zapobieganie krwawieniu. Następnie tłuszcz jest odsysany za pomocą specjalnych kaniuli, które wprowadza się pod skórę. Zabieg liposukcji umożliwia jednorazowo odessanie nawet 4 litrów tłuszczu. Po zabiegu nie pozostają blizny, ale konieczne jest noszenie przez jakiś czas bielizny uciskowej, by zapobiec powstawaniu nierówności, obrzękom i by pozwolić skórze właściwie się obkurczyć. Ostateczny rezultat zabiegu można zobaczyć do 6 tygodni po operacji. Efekty uboczne oraz powikłania po tego rodzaju zabiegu to najczęściej zasinienie, obrzęk, nierówności, krwawienia i infekcje. Zazwyczaj po kilku dniach nieprzyjemne objawy ustępują samoistnie, a ból złagodzić można lekami przeciwbólowymi.

 

Zabieg Body Jet – alternatywa dla liposukcji

Za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystuje metodę WAL (water-jet assisted liposuction) mniej inwazyjnie niż w przypadku tradycyjnej liposukcji można odessać tłuszcz. Dzięki zastosowaniu tej metody, powrót do pełnej sprawności jest szybszy. Tkanka tłuszczowa jest wypłukiwana dzięki specjalnemu roztworowi, który podawany jest z zastosowaniem specjalnych kaniuli. Roztwór ma za zadanie rozluźnienie przestrzeni międzykomórkowych, by lekarz mógł łatwiej usunąć komórki tłuszczowe. W ostatecznym etapie zabiegu, przy pomocy kaniuli, z pomocą której został podany roztwór, usuwa się go z organizmu wraz z komórkami tłuszczowymi. Zabieg nie jest tak brutalny jak liposukcja, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, nie uszkadza tkanki, a także zapobiega powstawaniu – jak w przypadku liposukcji – obrzęków i sińców. Można wykonać zabieg w znacznie większym zakresie gdyż utrata morfologii jest znacznie mniejsza. Tak pozyskana tkanka  tłuszczowa może być użyta do przeszczepu, uzupełniania ubytków, czy izolowania z niej komórek macierzystych.

 

Przeszczep własnego tłuszczu i modelowanie sylwetki

Nie wszyscy pacjenci chcą usunąć tkankę tłuszczową. Zdarzają się i tacy, którzy chcą wymodelować ciało poprzez przeszczep tłuszczu i uwydatnienie pewnych okolic ciała. Zdarza się to ze względów podniesienia estetyki, ale może być również stosowane jako leczenie ubytków powstałych na skutek chorób, wypadków czy wad wrodzonych. Przeszczepu takiego możemy dokonać z zastosowaniem własnych komórek tłuszczowych. Tłuszcz pobiera się z miejsca, w którym jest go za dużo, by wszczepić ten naturalny wypełniacz w wybraną przez pacjenta partię ciała. Dzięki temu, że wypełniacz jest naturalny, nie powoduje uczuleń ani niepożądanych reakcji. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu takiego rodzaju wypełniacza, w którym są komórki macierzyste, skóra ulega rewitalizacji, odmłodzeniu i znacznie poprawia się jej wygląd. Urządzenie Body Jett jest rekomendowane do tego typu zabiegów.
Więcej informacji na stronie: http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany