Uwydatniające usta szminki czy powiększające peelingi to ostatnio jedne z najpopularniejszych kosmetyków, udowadnia to, jak wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich warg. Tego typu preparaty są jednak tylko chwilowym rozwiązaniem, panie, pragnące długotrwałych efektów, zwykle decydują się na zabieg powiększający usta. Jeszcze kilkanaście lat temu popularnością cieszyły się operacje plastyczne wszczepienia implantów, na szczęście dzisiaj profesjonalne salony medycyny estetycznej oferują nam mniej radykalne rozwiązania, które zapewniają nam oczekiwane efekty.

Jakie są sposoby na wypełnianie ust?

 1. Kwas hialuronowy.
  Preparat cieszy się niezwykłą popularnością jako wypełniacz kosmetyczny.
  Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem ludzkiej skóry, dlatego zabiegi, oparte na jego zastosowaniu, są zupełnie bezpieczne i nie grożą pojawieniem się reakcji alergicznej. Kwas wprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu, za pomocą bardzo cienkiej igły. Efekt końcowy utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy, zapewniając nam pełne i nawilżone usta.

 2. Tłuszcz własny.
  Nim przystąpimy do zabiegu powiększania ust, niezbędne jest pobranie tkanki tłuszczowej pacjenta i poddanie jej odpowiedniej obróbce.Tak spreparowany tłuszcz można następnie wstrzyknąć w usta pacjenta .

Dla kogo przeznaczony jest zabieg powiększania ust?

 • Zwykle na takie rozwiązanie decydują się panie obdarzone przez naturę wąskimi ustami.

 • Zabiegi powiększania ust są również popularne wśród pań, które z powodu postępującego wieku, muszą mierzyć się z takimi niedogodnościami, jak: rozmycie konturu ust, opadanie kącików, odwodnienie warg czy zmarszczki wokół ust.

 • Ostatnią grupą osób, decydujących się na zabieg powiększania ust, są kobiety i mężczyźni cierpiący z powodu wrodzonych lub nabytych anomalii estetycznych, takich jak np.  asymetria warg.

Przed, w trakcie i po zabiegu

 1. Przed.
  Przynajmniej na dzień przed zabiegiem zrezygnuj z leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. U osób z nawracającą opryszczką może być ustalone przyjmowanie Heviranu 2 dni przed zabiegiem.
 2. W trakcie.
  Przed wprowadzeniem preparatu lekarz znieczula usta za pomocą znieczulenia miejscowego lub dentystycznego. Następnie za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykuje substancje w skórę ust. Ostatnim elementem zabiegu jest masaż, który równomiernie rozprowadza preparat i kształtuje usta. Cała procedura trwa zwykle ok. 25 min.
 3. Po.
  Po zabiegu przez ok.24h nie powinno się całować.

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • opryszka
 • choroby immunologiczn
 • skłonność do tworzenia się bliznowców

Pamiętaj jednak, że decyzja o wykonaniu zabiegu oraz dobór odpowiedniej metody zależy od profesjonalnych lekarzy, dlatego skontaktuj się z Sthetic Kliniką dr Jagielskiej na warszawskim Śródmieściu, gdzie specjaliści pomogą Ci uzyskać piękne, jędrne usta, o jakich marzysz.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany