Skóra wraz z wiekiem traci swoją jędrność i elastyczność, wskutek czego na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, co wpływa na niekorzystny wygląd twarzy. Do niedawna najskuteczniejszą metodą na ich redukcję były operacje chirurgiczne. Obecnie medycyna estetyczna ma również delikatne środki, dzięki którym modelowanie twarzy jest praktycznie bezinwazyjne oraz stwarza nowe szanse dla wszystkich tych, dla których atrakcyjna prezencja jest istotna. Soft lifting to określenie stosowane do terapii, mających na celu poprawę urody bez skalpela. Każdy zabieg wykonywany pod okiem lekarza jest w tym wypadku bezpiecznym i komfortowym sposobem na odmładzanie. Warto dowiedzieć się, jakie istnieją techniki oraz urządzenia, które pozwalają na nieinwazyjną poprawę owalu twarzy!

Modelowanie twarzy – sposób na młody wygląd

Skóra z oznakami starzenia wymaga odpowiedniego nawilżenia oraz odżywienia. To dlatego, że z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, a kolagen i elastyna ulegają degradacji. Lifting twarzy ma na celu odbudowę utraconej objętości policzków, a także korekcję linii żuchwy oraz likwidację bruzd i zmarszczek. Procedura modelowania owalu twarzy jest dosyć skomplikowana, jednak przynosi rewelacyjne efekty. Jak informują eksperci z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, modelowanie twarzy jest nie tylko sposobem na zmarszczki, lecz także walkę z defektami, takimi jak, na przykład opadające kąciki ust czy asymetria twarzy. Jest to zatem doskonały sposób na młody wygląd i poprawienie mankamentów urody.

Soft lifting twarzy – współczesne metody na odmładzanie

Jedną z metod, jaką dysponuje medycyna estetyczna, jest odmładzanie za pomocą kwasu hialuronowego. Wstrzyknięta w wybrane miejsca substancja przyczynia się między innymi do wypełnienia zmarszczek okolic oczu i uwydatnienia kości policzkowych, ale stosuje się ją też w celu przywrócenia im objętości. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która znajduje się w ludzkim organizmie, a zabieg z jego użyciem charakteryzuje się wysoką skutecznością. Inną techniką, która umożliwia soft lifting twarzy jest zastosowanie nici liftingujących. Odmładzanie to polega na wszczepieniu w skórę rozpuszczalnych nici PDO, które stymulują syntezę kolagenu. Rewelacyjne efekty w poprawie owalu twarzy przynosi również urządzenie o nazwie Ultraformer III, które wykorzystuje technologię HIFU, polegającą na wykorzystaniu wiązki ultradźwięków. Ponadto, na uwagę zasługuje także Needle Shaping, który opiera się na technice mikroprzeszczepu włókien kolagenowych.

Rewitalizacja bez skalpela – na jakie efekty można liczyć?

Możliwości, jakie stwarza soft lifting, na odmładzanie są imponujące. Rewitalizacja bez skalpela przyczynia się do widocznego spłycenia zmarszczek, ,,chomików’’, poprawy owalu oraz wyszczuplenia twarzy, jędrności i nawilżenia skóry. Jeśli więc szukasz efektywnej, bezinwazyjnej metody na odmładzanie, wymienione techniki z pewnością są doskonałym sposobem nie tylko na lifting twarzy, lecz także szyi, dekoltu oraz wybranych miejsc ciała.

Styl życia i jego wpływ na prezencję

Bardzo ważnym aspektem podtrzymania wspaniałych rezultatów delikatnej rewitalizacji bez skalpela jest zdrowy tryb życia. Zrównoważona, regularna aktywność fizyczna, a także bogata w witaminy i mikroelementy dieta mają znaczący wpływ na kondycję naszego ciała.

Więcej informacji  na temat poprawy owalu twarzy znajdziesz na stronie artederm.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany