Czeka Cię w najbliższym czasie przeprowadzka? Nie wiesz, jak zapakować swoje rzeczy, by przewieźć je dobrze i bezpiecznie? Najlepsze sposoby na pakowanie i przenosiny nie muszą być trudne, wystarczy tylko zastosować kilka prostych i sprawdzonych sposobów. Najwłaściwszym z nich będzie wybór tekturowych opakowań.

Co charakteryzuje opakowania z tektury

Główną zaletą kartonu jest jego lekkość i możliwość zrobienia z niego niewyobrażalnej liczby rzeczy. Dzięki temu jest on uniwersalnym narzędziem, stosowanym w wielu dziedzinach życia. W przypadku przeprowadzki spełni swoje zadanie idealnie, dając gwarancję przewiezienia bezpiecznie wszystkich rzeczy. Oprócz lekkości, jej główną zaletą jest także trwałość. Tektura  jest najgrubszym i najbardziej trwałym materiałem papierniczym. Warto więc wykorzystywać ją nie tylko na zajęciach plastycznych, ale i w praktycznych domowych obowiązkach.

Tektura posiada około 4 mm grubości i jest masą powstałą ze sklejenia kilku warstw papierniczych. Wytwarza się ją ze ścieru drzewnego, makulatury oraz szmat. Nie jest to co prawda materiał nadający się do pisania, posiada jednak wiele innych zastosowań (opakowania, produkcja reklam) .Co ciekawe tektury występować mogą w różnych kolorach i rozmiarach – w zależności więc od tego, czego potrzebujemy, możemy wybrać odpowiednią dla siebie.  

Rodzaje stosowanych opakowań

Jak zapewniają eksperci z firmy Pako-Bud, aktualnie stosowanych jest kilka różnych opakowań, służących uniwersalnemu zastosowaniu. Wyróżnić możemy:

  • opakowania konwencjonalne – posiadają trzy lub pięć warstw, doskonale sprawdzają się jako pojemniki zbiorcze oraz transportowe, bardzo dobrze zabezpieczają towar przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
  • opakowania ciężkie – posiadają pięć warstw i gramaturę 1320 g na 1 m², ich grubość to od 9 do 15 mm, są w stanie udźwignąć ciężary o wielkiej wadze,
  • opakowania łączone – są najczęściej połączeniem drewna z tekturą lub sklejką, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i gwarantują odpowiednie przechowywanie towarów.

Najlepsza przeprowadzka – tylko z tekturą!

Do celów przeprowadzkowych – kiedy musimy zapakować wiele różnych rzeczy i przewieźć je z miejsca na miejsce – najlepiej posłużą nam opakowania konwencjonalne. Dzięki nim możemy czuć się bezpieczniej i pewniej. Ich trwałość jest zadowalająca, możemy więc nawet pokusić się o użycie ich, przesyłając różne produkty. Potrzebujesz wysłać komuś bliskiemu kilka książek, sprzedałaś właśnie leżące długo w szafie ubranie? Możesz użyć tekturowego opakowania! Choć najczęściej myślimy o nim w kontekście przeprowadzki (i słusznie!), okazuje się, że zadowoli nas ono także w innych okolicznościach.

Do najważniejszych funkcji tekturowych opakowań specjaliści z firmy Pako-Bud zaliczają:

  • dobrą ochronę zapakowanego w nie towaru przed uszkodzeniami podczas transportu czy rozładowania,
  • zabezpieczenie przewożonych rzeczy przed czynnikami atmosferycznymi,
  • zapewnienie odpowiednich warunków transportu i składowania,
  • dostosowanie do różnego rodzaju towarów,
  • zapewniają przepływ powietrza,
  • są trwałe i wytrzymałe.  

Warto więc wybrać opakowania z tektury, przydadzą się bowiem na wiele okazji. Po udanej przeprowadzce możemy wykorzystać je także po raz kolejny. Więcej informacji na temat opakowań tekturowych znajdziemy na stronie firmy Pako-Bud.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany