Zadbane i zdrowe włosy stanowią atrybut urody i podkreślają kobiecość. Jednak wcale nie tak łatwo jest zapewnić im idealną kondycję i zniewalający wygląd. Często nawet pomimo regularnego mycia i stosowania różnych kosmetyków pielęgnacyjnych, włosy wyglądają na zniszczone i zaniedbane. Warto wybrać profesjonalne produkty, które zapewnią idealną pielęgnację, jak szampony do włosów od L’Oreal professionnel. Sprawdź, dlaczego warto po nie sięgnąć!

Nieidealna kondycja włosów – co jest jej powodem?

Na wygląd i kondycję włosów wpływają zarówno zabiegi fryzjerskie czy domowe jak i czynniki zewnętrzne. Wiatr, wilgoć, słońce oraz deszcz sprawiają, że włosy narażone są na zniszczenie. Również ich farbowanie, suszenie, prostowanie czy kręcenie sprawia, że stają się wysuszone, łamliwe i pozbawione objętości. Wszystko to powoduje też, że dużo kobiet zmaga się z wypadającymi włosami oraz rozdwojonymi końcówkami. Aby zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację, warto stosować maski, olejki czy eliksiry, jednak podstawę dbania o ich kondycję stanowi używanie szamponów dopasowanych do rodzaju i kondycji naszych włosów.

Szampony do włosów – jak wybrać najlepszy?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki typ włosów mamy i z jakim problemem w głównej mierze się zmagamy. Dostępnych jest wiele szamponów, jednak nie warto sięgać po te, które obiecują działać na wiele różnych niedoskonałości. Dobry szampon powinien skupiać się na jednym czy dwóch celach np. na odżywieniu i regeneracji bądź powinien być skierowany np. dla osób z włosami farbowanymi czy suchymi i niezdyscyplinowanymi. Dobierz szampon i sposób pielęgnacji do rodzaju swoich włosów:

  • włosy suche – stają się takie w wyniku braku sebum na skutek nadprodukcji gruczołów łojowych, co prowadzi do spadku poziomu wilgotności. Taki rodzaj włosów charakteryzuje się twardością, sztywnością oraz łatwą łamliwością. Do pielęgnacji tego rodzaju włosów warto wybrać szampon do włosów suchych bądź zniszczonych, a po umyciu zastosować balsam bądź odżywkę. Profesjonalną pielęgnację włosów suchych zapewni szampon do włosów L’Oreal Restore.
  • włosy normalne – są sprężyste, miękkie, błyszczące oraz łatwe do ułożenia. Przeważnie cieszą się nimi osoby, które nie farbowały nigdy włosów. Nie przetłuszczają się szybko oraz dają się łatwo ułożyć. Należy je myć szamponem do włosów normalnych, który może być skoncentrowany np. na działaniu odżywiającym.
  • włosy przetłuszczające się – stają się takie z powodu zbyt grubej warstwy sebum, powstałej w wyniku nadprodukcji gruczołów łojowych. Włosy nie odparowują nadmiaru wody, przez co tracą swoją puszystość, stając się wiotkimi i trudnymi do ułożenia. Do ich pielęgnacji należy używać odpowiednich kosmetyków, które nie podrażniają skóry głowy. Wybierz dobry szampon o odpowiednim składzie, który ma łagodne działanie.
  • włosy zniszczone – na skutek działania czynników atmosferycznych oraz zabiegów chemicznych są przede wszystkim przesuszone, matowe oraz łatwo się łamią. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja przywróci im dawną kondycję. Do ich mycia wybierz szampon do włosów zniszczonych, który zawiera substancje czynne takie jak pantenol czy proteiny, które pomogą zregenerować uszkodzone odcinki oraz wygładzić powierzchnię włosa. W ich pielęgnacji sprawdzi się szampon do włosów L’Oreal Intense Repair.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany