Zdrowy styl życia jest obecnie na ustach wszystkich. Pod typ pojęciem rozumie się określony sposób odżywiania, systematyczną aktywność fizyczną, zmianę dotychczasowych negatywnych przyzwyczajeń, unikanie używek oraz zwracanie uwagi na to, co jest najlepsze dla naszego organizmu. Wszytko to po to, aby zapobiegać chorobom, wzmacniać nasza siłę witalną, i w sposób świadomy troszczyć się o to, co najważniejsze – nasze zdrowie. Obok niego ważne jest również to, aby czuć się dobrze we własnej skórze. Każdej kobiecie zależy na tym, żeby wyglądać atrakcyjnie. Kosmetyki, odpowiednia pielęgnacja oraz dobrze dobrany strój nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu, zregenerować i odżywić swoją skórę, znakomitym rozwiązaniem będzie mezoterapia bezigłowa, którą wykonują specjaliści w Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti Aging MELITUS w Warszawie.

Gdzie można znaleźć informacje na temat zdrowego stylu życia?

Stworzono wiele poradników, książek, blogów, zawierających cenne porady i wskazówki dotyczące tego, co należy zmienić w naszym życiu, aby dłużej zachować dobrą formę i atrakcyjny wygląd. Powstało też dużo portali informacyjnych oraz forów dyskusyjnych, na których można znaleźć informacje z zakresu prawidłowego odżywiania, profilaktyki zdrowotnej, różnych diet oraz zagrożeń dla naszego zdrowia.

Zdrowie = ruch

Każda aktywność fizyczna jest na wagę złota dla naszego organizmu. Nawet domowe porządki czy prace w ogrodzie są dobre, aby poprawić swoją kondycję. Zmieniając dotychczasowe przyzwyczajenia warto iść o krok dalej. Od dawna chcesz zacząć biegać, ale nie wiedziałaś, jak zacząć? Marzysz od dłuższego czasu o lekcjach tańca, ale do pory nie mogłaś znaleźć na nie wolnej chwili? Nadeszła chwila, aby pomyśleć o sobie! Biegać można praktycznie wszędzie (ważna jest regularność). Najlepiej zacząć od krótkich i mniej intensywnych dystansów. Bieganie poprawia wygląd skóry, modeluje sylwetkę oraz zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia. Taniec pozwala spalić zbędne kalorie, wzmacnia układ kostno – mięśniowy, poprawia pracę serca oraz pamięć. Podczas tańczenia uwalniają się endorfiny, przez co czujemy się szczęśliwsi. Wiele szkół oferuje zajęcia przygotowane specjalnie dla kobiet, wśród których możemy znaleźć flamenco czy taniec brzucha.

Celluit

Każdej z nas zależy na tym, aby mieć smukłe i jędrne ciało. Niestety, z cellulitem zmaga się aż 85 % kobiet. To problem, który dotyczy kobiet o większych rozmiarach, jak i tych bardzo szczupłych. Aby sobie z nim poradzić należy dbać o zdrową, zbilansowaną dietę, pić dużo wody mineralnej oraz pamiętać o systematycznej pielęgnacji (wśród, której powinny znaleźć się masaże antycellulitowe). Bywa jednak, że pomimo naszych starań i wysiłków, wciąż nie jesteśmy zadowolone z wyglądu naszej skóry. Wtedy z pomocą przyjdą nam zabiegi estetyczne. Lecznica Dermatologii Estetycznej i Anti Aging MELITUS w Warszawie, ma w swojej bogatej ofercie wiele zabiegów modelujących sylwetkę. Wśród nich warto zwrócić uwagę na mezoterapię bezigłową, która jest wykorzystywana z powodzeniem do niwelowania płytkich zmarszczek, odżywiania i regeneracji skóry. Stosuje się ją również w przypadku rozstępów oraz cellulitu.

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Działa ona na zasadzie elektroporacji ułatwiającej przenikanie substancji  głęboko w skórę. Do zabiegu wykorzystuje się koktajle witaminowe oraz różnego rodzaju mieszanki preparatów, które poprawiają spalanie tkanki tłuszczowej i podnoszą metabolizm. Trzeba jednak pamiętać, że cellulit gromadzony jest przez pewien czas, dlatego jeden zabieg nie jest w stanie  całkowicie  usunąć ,,pomarańczową skórkę”. Pamiętajmy o tym, żeby codziennie dbać o skórę, a na pewno odwdzięczy nam się jędrnym, nawilżonym i zdrowym wyglądem.

Więcej informacji o mezoterapii bezigłowej znajdziecie na stronie: http://klinikamelitus.pl/zabiegi/mezoterapia-antycelulitowa-i-pojedrniajaca

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany