Każdy z nas marzy o pięknej, szczupłej sylwetce. W pogoni za zdrowym, jędrnym ciałem odmawiamy sobie słodyczy i wylewamy siódme poty na siłowni. Co jednak, jeżeli rezultatów jak nie było, tak nie ma? Stosujesz zdrową dietę, nie zapominasz o aktywności fizycznej, a fałdki tłuszczu nijak nie chcą zniknąć? W naszym ciele istnieją takie okolice, z których będzie nam nadzwyczaj ciężko schudnąć, pomimo włożonego wysiłku i pracy. Tutaj z pomocą przychodzi liposukcja.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja, szerzej znana jako “odsysanie tłuszczu”, to zabieg chirurgiczny mający na celu redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych okolic. Wbrew pozorom nie jest to zabieg odchudzający, a raczej modelujący, dlatego szczególnie poleca się go tym osobom, które nie mają problemu z otyłością, jednak pomimo starań nie są w stanie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z danego miejsca.

Body-Jet

Liposukcja Body-Jet to innowacyjna metoda walki z niechcianym tłuszczem, której bazą jest strumień wodny. – WAL (Water-jet Assisted Liposuction) – technika stosowana w aparaturze Body-Jet to przełomowa technika w liposukcji. System skupionego strumienia wody oddziela tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej i mięśni, nie naruszając przy tym znacząco ciągłości tych struktur, co czyni zabieg dużo mniej inwazyjnym, niż klasyczna liposukcja. W odsysanym tłuszczu jest bardzo mało krwi i innych płynów – o w porównaniu z zawartością płynów odczynowych po klasycznej liposukcji. To z kolei wpływa na dużo krótszy czas rekonwalescencji i pozostawia po sobie mniejszy obrzęk. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów, ponieważ z jednej strony czyni zabieg dużo bezpieczniejszym i mniej inwazyjnym, z drugiej strony pozwala im wrócić do normalnego trybu życia w możliwie jak najkrótszym czasie – tłumaczy dr n. med.  Jarosław Zieliński  chirurg plastyczny z Kliniki Melitus w Warszawie.

Wskazania do zabiegu:

  • nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha, ud, kolan, ramion czy talii,
  • implantacja tłuszczu w celu modelowania poszczególnych partii ciała (np. piersi).

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Warto podkreślić, że Body-Jet jest jedną z najmniej inwazyjnych metod liposukcji. Przeciwwskazania do zabiegu są takie, jak do większości operacji plastycznych, i należą do nich:

  • infekcje i stany zapalne skóry,
  • cukrzyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby serca.

Czy zabieg liposukcji Body-Jet jest bolesny?

Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesna. Jedynie po zabiegu pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort i ból uciskowy w okolicy poddanej operacji, który jednak mija w ciągu kilku dni.

Czy istnieją jakieś zalecenia pozabiegowe?

Zabieg  trwa około 2  godzin, po których pacjent może samodzielnie opuścić klinikę. Po zabiegu należy nosić specjalną odzież uciskową przez okres 2 tygodni.

Jeżeli chcesz poznać szczegółowe informacje nt. tego, jak przebieg zabieg lub zapoznać się z jego ceną, wejdź na stronę: http://klinikamelitus.pl/zabiegi/body-jet-maloinwazyjna-metoda-liposukcji/.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany