Powiększenie i rekonstrukcja piersi za pomocą autogennej tkanki tłuszczowej to metoda zyskująca coraz więcej zwolenniczek. Zabieg pozwala uzyskać pożądany, naturalny efekt bez agresywnej ingerencji i umieszczania w tkance protezy silikonowej. Rezultat utrzymuje się przez długie lata, a przeprowadzana jednocześnie liposukcja skutecznie modeluję sylwetkę pacjentki. Na czym dokładnie polega tego rodzaju metoda na powiększanie piersi i co warto wiedzieć o zabiegu?

Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową

Powiększanie piersi za pomocą tłuszczu jest procedurą chirurgiczną, podczas której uzupełnia się piersi o tkankę tłuszczową pochodzącą z ciała pacjenta. Procedura składa się zatem z dwóch etapów: liposukcji, czyli pobrania tłuszczu z danego obszaru ciała oraz jego właściwego przygotowania poprzez wirowanie i dekantację oraz starannego, wielowarstwowego przeszczepienia tłuszczu do piersi. Powodzenie całego zabiegu jest silnie związane z indywidualnymi predyspozycjami pacjenta. Duże znaczenie mają takie czynniki jak:

  • wygląd i wielkość piersi przed planowaną operacją,
  • dostępność tłuszczu – do przeszczepienia można użyć jedynie tkanki pacjentki,
  • jakość sprzętu oraz umiejętności i doświadczenie chirurga plastycznego przeprowadzającego zabieg.

Przebieg procedury

Operację przeprowadza się przy znieczuleniu ogólnym; rozpoczyna się ona od pobrania tkanki tłuszczowej za pomocą metody liposukcji – do tego celu najczęściej używa się fałdu brzusznego, lędźwiowego, uda bądź łydki. Uzyskaną w ten sposób tkankę przygotowuje się do dalszych procedur poprzez odwirowanie i oddzieleniu “własnego tłuszczu”, który będzie bezpośrednio użyty do przeszczepu. Tkankę aplikuje się do piersi za pomocą nakłuć niewielkimi kaniulami, cienkimi pasmami, pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi. Po operacji biust jest powiększony, wymodelowany, a sylwetka wysmuklona o pobrany do przeszczepu fałd tłuszczu. Zabieg jest dobrym sposobem na ujędrnienie zwiotczałych piersi, przy jednoczesnym utrzymaniu naturalnego rezultatu.

System BRAVA

Dodatkową pomocą przy zabiegu może być skorzystanie z systemu Brava. Według kliniki chirurgii plastycznej Bieńkowski, która oferuje tego typu procedurę, badania wykazały, że połączenie przeszczepu tłuszczu z systemem Brava przyczynia się do trwałego przeżycia średnio 82% komórek tłuszczowych. Jest to ponad 30% więcej w stosunku do procedury bez zastosowania systemu. Urządzenie Brava to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, który delikatnie zasysa piersi poprzez wytworzenie podciśnienia w miseczkach, co w efekcie tworzy miejsce dla podanego w następnych etapach procedury tłuszczu.

Więcej informacji o powiększaniu piersi: www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany