Zbyt małe lub nierówne piersi są powodem kompleksów wielu kobiet, zwłaszcza po ciąży lub po utracie wagi. Niestety, bielizna modelująca często nie spełnia swojej roli, a wszczepienie implantów jest kosztownym rozwiązaniem, które może wiązać się z powikłaniami zdrowotnymi. Lekarze z instytutu medycyny estetycznej MediArt w Poznaniu opowiadają o alternatywach dla implantów piersi, czyli zabiegu wypełniania piersi preparatem Aquafilling oraz lipotransferze.

Czym jest Aquafilling?

Aquafilling bodyline to biokompatybilny wypełniacz, składający się z soli fizjologicznej i poliamidu, czyli substancji wiążącej. Taki skład zapewnia bezpieczeństwo preparatu i minimalizuje ryzyko odczynów zapalnych. Zdaniem lekarzy z instytutu medycyny estetycznej MediArt w Poznaniu zabieg jest bardzo dobrą alternatywą dla lipofilingu, zwłaszcza u pacjentek bardzo szczupłych, gdy uzyskanie odpowiedniej ilości wypełniacza może być wyzwaniem. Zabieg trwa około 90 minut,  odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie pozostawia żadnych blizn, widoczne jest tylko miejsce wkłucia igły. Aquafilling to “zabieg lunchowy” – nie wymaga rekonwalescencji, wszystkie pacjentki (z wyjątkiem tych wykonujących bardzo ciężką pracę fizyczną) mogą bezpośrednio po zabiegu wrócić do codziennych obowiązków. Pierwsze efekty są widoczne bezpośrednio po iniekcji wypełniacza, natomiast ostateczny rezultat widać w siódmej dobie po zabiegu.  

Komu poleca się lipotransfer?

Lipotransfer (lipofilling) to zabieg jednorazowej liposukcji oraz przeszczepu tkanki tłuszczowej w dowolne miejsce np. w okolice piersi. Materiał wypełniacza – własna tkanka tłuszczowa  – nie wywołuje reakcji zapalnych, jednak ostateczny rezultat iniekcji zależy od ilości tkanki, jaka przyjmie się w docelowym miejscu. Celem uzyskania optymalnych rezultatów, tkankę tłuszczową podaje się w zawiesinie z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym lub czasami w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym (narkoza). Mimo że czas trwania zabiegu z reguły wynosi 60-90 minut, operacja nie należy do kategorii “zabiegów lunchowych” .

Aquafilling i lipotransfer – dla kogo?

Oba zabiegi pozwalają zwiększyć objętość piersi i poprawić ich kształt, a  rezultaty utrzymują się do kilku lat. Aquafilling charakteryzuje się mniejszą inwazyjnością zabiegu, dodatkowo może być wykonywany u bardzo szczupłych kobiet. Lipotransfer jest zabiegiem o większym stopniu inwazyjności, natomiast pozwala na wykonanie jednorazowo dwóch procedur – liposukcji i wypełnienia tkanek.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany