Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy bioder, brzucha, ud, kolan, ramion i talii to udręka niejednej kobiety – zwłaszcza przy współczesnych standardach piękna. Przyczyn odkładania się miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej upatrywać można w czynnikach genetycznych, niewłaściwej diecie i zaburzeniach hormonalnych. Niejednokrotnie ma to związek z płcią oraz niską aktywnością fizyczną. Innym problemem są nierówności ciała spowodowane niedoborem tkanki tłuszczowej. Wymodelowana sylwetka stwarza poczucie komfortu fizycznego i psychicznego. Każda z nas zasługuje na to, by czuć się wyjątkowo!

Sekret nowatorstwa metody liposukcji Body-Jet

Gdy dieta zawodzi, a wysiłek fizyczny nie przynosi spodziewanych efektów, warto zastanowić się nad wykonaniem zabiegu liposukcji. Powszechnie stosowane techniki usuwania gromadzącego się podskórnie tłuszczu przegrywają z liposukcją Body-Jet, która wykorzystuje niestandardową metodę usuwania tłuszczu strumieniem wodnym (WAL: Water-jet Assisted Liposuction). Stosowana w ramach liposukcji Body-Jet metoda WAL to przełom w medycynie estetycznej, którą od klasycznych metod odróżnia stopień inwazyjności zabiegu. Skupienie strumienia wody oddzielającego tkankę tłuszczową od tkanki włóknistej i mięśni nie zaburza w sposób znaczący ich ciągłości. Technika liposukcji wykorzystująca strugę wodną sprawia, że w odsysanym tłuszczu znajduje się znikoma zawartość innych płynów i krwi (ok. od 1% do 3%), podczas gdy ilość płynów odczynowych po zabiegu liposukcji klasycznej oscyluje w granicach 40%. Nietrudno więc zauważyć, że zalet tego nowoczesnego podejścia w modelowaniu sylwetki jest wiele. Należą do nich nie tylko mała inwazyjność, lecz także znikome efekty uboczne (takie jak niewielki obrzęk). Efekty są widoczne tuż po zabiegu, a stosunkowo mała opuchlizna umożliwia precyzyjne wykonanie zabiegu, na temat którego więcej informacji znaleźć można na stronie: http://klinikamelitus.pl/zabiegi/body-jet- maloinwazyjna-metoda- liposukcji/.

Metodyka liposukcji Body-Jet z zastosowaniem skoncentrowanego strumienia wodnego WAL

Zabieg liposukcji Body-Jet oferowanej przez Lecznicę Melitus w Warszawie polega na odsysaniu od 1 do 3 litrów tłuszczu, który natychmiastowo może zostać wykorzystany do korekt wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni ud, brzucha bądź modelowania sylwetki. Dla kobiet niezadowolonych z rozmiarów swych piersi oraz skarżących się na wąskie łydki, oferujemy zabieg wszczepiania w wymagających tego miejscach pobranych od pacjenta komórek tłuszczowych, czyli tzw. implantację. – mówią nam specjaliści z Kliniki Melitus Podczas jednej liposukcji istnieje możliwość korekty kilku miejsc na ciele.

Jak postępować po przebytej liposukcji metodą Body-Jet?

Do miesiąca po zabiegu należy nosić bieliznę uciskającą – radzi dr n. med. Marek Kwiatkowski, chirurg z Lecznicy Melitus. Wiąże się to z pewnym dyskomfortem w okresie upałów, ale taka procedura pozwoli ustabilizować i zabezpieczyć miejsce po liposukcji. Po miesiącu od wykonania zabiegu zachęca się pacjentów do skorzystania z usług masażysty. Zbawienne dla osiągnięcia najlepszego efektu estetycznego i prawidłowego wymodelowania talii, przy jednoczesnym utrzymaniu napięcia skóry, mogą być masaże klasyczne lub aparaturowe.  

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Liposukcji nie powinny poddawać się osoby cierpiące na cukrzycę, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby serca. Pacjentom z niewydolnością nerek, wątroby, skutkami ubocznymi wcześniej wykonanych zabiegów, z przejściową opuchlizną miejsca poddanego zabiegowi, stanami zapalnymi lub takim, u których mogą wystąpić siniaki także odradza się zabieg usuwania tkanki tłuszczowej.

Czy liposukcja Body-Jet jest zabiegiem bolesnym?

Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjentom podaje się znieczulenie miejscowe.  Takie rozwiązanie sprawia, że procedura usuwania nadmiaru tłuszczu nie boli. Po liposukcji jedyną dolegliwością jest mała tkliwość i uciskowy ból odczuwany w obszarze, który poddano trwającemu 2 – 4 godziny zabiegowi. Po zabiegu pacjenci zazwyczaj nie wymagają opieki innych, jednak warto zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, by na pewno bezpiecznie wrócić do domu.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Zabieg liposukcji, zgodnie z wytycznymi, eliminuje nadmiar tłuszczu, co uniemożliwia powstanie zakłóceń homeostazy organizmu. Przeważająca liczba pacjentów poddanych zabiegowi w obszarze bioder lub brzucha, tuż po liposukcji zgłasza namacalne efekty w postaci zmniejszenia rozmiarów odzieży (nawet o jeden/dwa rozmiary!). Stabilizacja i pogłębianie efektu ma miejsce w czasie kolejnych miesięcy, zwykle po 3 – 6 miesiącach uszkodzone wskutek liposukcji komórki wypełnione tłuszczem są trwale eliminowane z organizmu. Na ogół po tym czasie możemy zmieścić się w sukienkę mniejszą o jeszcze jeden rozmiar.

Warto nadmienić, że liposukcja Body-Jet z zastosowaniem strumienia wodnego nie służy odchudzaniu a modelowaniu sylwetki, dlatego tak ważne jest, aby zgłaszali się na nią pacjenci o prawidłowej masie ciała. Więcej: http://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/body-jet/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany