Wiele osób marzy o płaskim brzuchu, jednak większość z nich mimo diety i ćwiczeń na brzuch nie osiąga upragnionego efektu. Ciągła dieta i wyrzeczenia, katowanie się ćwiczeniami nie zawsze pomagają osiągnąć wymarzony rezultat. Niektórzy wciąż pytają: jak zrzucić brzuch? Jak pozbyć się niechcianych fałdek tłuszczu i wiszącej (np. po ciąży) skóry? Odpowiedź jest jedna – zabieg plastyki brzucha! To szansa na płaski brzuch w tydzień i koniec kompleksów!

Jak zgubić brzuch?

Najbardziej znaną metodą jest oczywiście dieta redukcyjna i ćwiczenia na brzuch. Nie da się jednak schudnąć tylko z jednej, wybranej części ciała. Oczywiście odpowiednio zbilansowane posiłki i przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia pozwolą schudnąć i w efekcie wysmuklić również tę partię ciała. Ale co w sytuacji, kiedy z problemem wystającego brzucha boryka się osoba, która wcale nie ma nadmiaru tkanki tłuszczowej na ciele? Zdarza się, że z powodu ciąży lub indywidualnych uwarunkowań w okolicy brzucha następuje miejscowe nagromadzenie tłuszczu lub luźnej skóry. W takiej sytuacji, żadne ćwiczenia czy plany żywieniowe nic nie dadzą. Potrzebna jest operacja plastyczna brzucha, czyli abdominoplastyka.

Na czym polega zabieg plastyki brzucha?

Jest to zabieg chirurgiczny, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj trwa od 2 do 4 godzin, ale kolejne 2 doby po operacji pacjent jest hospitalizowany i musi pozostać pod obserwacją w klinice. O tym, jak przebiega zabieg krok po kroku, opowiedział nam specjalista z Centrum Medycznego Bieńkowski:

  • najpierw pacjent jest wprowadzany w znieczulenie ogólne, pod opieką anestezjologa
  • chirurg wykonuje nacięcie i płat skórno-tłuszczowy jest oddzielany od ściany brzucha aż do linii żeber
  • chirurg naciąga leżące pod spodem mięśnie, a następnie zszywa je
  • skóra zostaje przesunięta w dół, a jej nadmiar usunięty
  • jeśli sytuacja tego wymaga, chirurg przesuwa też pępek w inne miejsce
  • w niektórych przypadkach zabieg abdominoplastyki łączy się z zabiegiem odsysania tkanki tłuszczowej (taką opcję lekarz konsultuje z pacjentem podczas pierwszej wizyty)

Wady i zalety zabiegu plastyki brzucha

Abdominoplastyka to dość inwazyjny zabieg chirurgiczny, jednakże ryzyko powikłań jest znikome. Bardzo rzadko występują jakiekolwiek niepożądane reakcje, najczęściej pacjenci odczuwają dyskomfort i delikatny ból w operowanych okolicach, który samoistnie ustępuje (można go uśmierzać przy pomocy łagodnych środków przeciwbólowych, takich jak pyralgina czy panadol). Częstym zjawiskiem jest także zasinienie w miejscu operacji (znika samoistnie po około 2 tygodniach). A jakie są najważniejsze argumenty, przemawiające na korzyść tego zabiegu? Oto wybrane z nich:

  • płaski brzuch w tydzień – zabieg pozwala osiągnąć spektakularny efekt w krótkim czasie
  • bezpieczeństwo – tego typu operacje wykonuje się codziennie na całym świecie, ryzyko powikłań jest bardzo niskie,
  • krótki okres rekonwalescencji – pacjent po trwającej 2 doby obserwacji może wrócić do domu, początkowo należy nosić specjalne ubranie uciskowe i ograniczyć aktywność ruchową, ale od początku pacjent może normalnie funkcjonować (np. chodzić do pracy)
  • trwały efekt – dzięki zszyciu mięśni następuje zwężenie talii i poprawa napięcia ściany brzucha, efekt utrzymuje się bardzo długo

Nie warto żyć z kompleksami! Zapytaj w klinice medycyny estetycznej o zabieg abdominoplastyki i przestań wciąż się martwić, jak zgubić brzuch. Daj sobie szansę na piękne ciało i ciesz się płaskim brzuchem już za kilka tygodni!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany