Wakacje za granicą to niesamowicie popularna forma spędzania urlopu, warto jednak zadbać o to, by upragniony wyjazd nie okazał się zupełnie chybionym przedsięwzięciem. Aby móc w spokoju cieszyć się plażami Hiszpanii, o szczegóły należy zadbać jeszcze przed wyjazdem.

Przed wyjazdem za granice zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wakacje to nie tylko relaks i przyjemności, trzeba wziąć pod uwagę formalności, których należy dopilnować przed wyjazdem.

  • Dokumenty

Sprawdź jakie dokumenty uprawniają do wjazdu na teren kraju, do którego się wybierasz. W niektórych miejscach wystarczy dowód osobisty, w innych niezbędny jest paszport lub wiza. Jeśli konieczne jest wyrobienie dodatkowych dokumentów, lepiej przygotować je już miesiąc przed wyjazdem, pamiętaj, że załatwianie spraw urzędowych zwykle trwa dość długo.

  • Ubezpieczenie

Nowe miejsce to również nowe zagrożenie. Nikomu nie życzymy choroby w nieznanym kraju. Dzięki ubezpieczeniu turystycznym i  unijnego potwierdzenia od towarzystwa ubezpieczeniowego możesz bez żadnych problemów korzystać z pomocy lekarskiej, niezależnie od miejsca.

  • Prawa i obowiązki

Przed wyjazdem za granicę warto sprawdzić najważniejsze prawa panujące w odwiedzanym przez nas kraju, w końcu nikt nie ma ochoty wrócić z wakacji z naręczem nowych mandatów.

  • Bliscy

Nie zapomnij poinformować swoich bliskich, dokąd się wybierasz, a także zostawić numeru kontaktowego do hotelu. To zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa.

Wakacje za granicą dobrze zaplanuj

Samolot, hotel, wyżywienie jak wybrać najodpowiedniejsze?

  • Przemyśl wszystko na chłodno

Nie warto podejmować tak ważnej decyzji pod wpływem impulsu, jeśli trafisz na “gorącą ofertę” przeczytaj dokładnie wszystkie punkty umowy. Sprawdź, czy istnieją koszty dodatkowe i ile wynoszą oraz co wchodzi w skład oferty.

  • Policz gwiazdy

Wybierasz się do 4-gwiazdkowego hotelu na Cyprze? Nie oczekuj od niego standardów takich jak w hotelu hiszpańskim o podobnej ocenie. Każdy kraj przyznaje gwiazdki za pomocą własnych wytycznych, dlatego najlepiej dokładnie dopytać co oferuje wybrane przez Ciebie miejsce.

  • Czy na pewno all inclusive?

Przy zagranicznych ofertach all inclusive obowiązuje ta sama zasada co w przypadku gwiazdek. To, że w jednym miejscu all inclusive to trzy posiłki dziennie, wino i SPA, nie oznacza, że wszędzie tak będzie.

  • Nie ufaj zdjęciom

Jeśli znalazłaś już hotel, który wydaje Ci się idealny, poczytaj opinie o nim w internecie. Sprawdź, czy to, co zostało napisane w ogłoszeniu, pokrywa się z doświadczeniami innych podróżnych.

  • Pamiętaj o swoich prawach

Warto je znać, zwłaszcza podczas wakacji za granicą. Pamiętaj, że opóźnienie lotu to nie Twoja wina i obsługa lotniska powinna zagwarantować Ci opiekę,oraz że prawie w każdym zakątku świata znajduje się Polski konsulat, do którego możesz się udać w razie problemów.

Wakacje za granicą- ostatnie poprawki

Planując wyjazd, musisz mieć dopięty każdy szczegół, w tym również pakowanie. Nim zaczniesz szykować kilogramy swoich najlepszych ubrań, sprawdź jaki klimat panuje w miejscu, do którego się wybierasz, jeśli planujesz odpoczywać na Hiszpańskiej plaży, to naprawdę nie potrzebujesz puchowej kurtki. Następnie przygotuj listę, podziel ją na rzeczy części:  niezbędne, przydatne oraz te, które możesz kupić na miejscu. Najpierw spakuj przedmioty niezbędne, jeśli zostanie Ci dość miejsca, dopakuj przydatne, nie zapomnij jednak o pozostawieniu miejsca w walizce na pamiątki. Bardzo ważne jest też, byś wiedziała jakie ograniczenia bagażowe ma linia lotnicza, którą zamierzasz lecieć. Pamiętaj, że każdy kilogram nadbagażu to dodatkowe wydatki.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany