Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdej panny młodej, w którym chce wyglądać zachwycająco i wyjątkowo. Oprócz wyboru sukni ślubnej, musi zdecydować się na odpowiednie buty, biżuterię, fryzurę, makijaż, a także ozdobę głowy. Tradycyjnym rozwiązaniem jest oczywiście welon, ale warto poznać również alternatywne opcje. Pamiętajmy, że ślubna ozdoba włosów to kwintesencja całej stylizacji.


Na co zwracać uwagę podczas wyboru ozdoby ślubnej do włosów?

Ozdoba głowy panny młodej powinna przede wszystkim pasować do fryzury i sukni ślubnej,
dobrze, jeśli odzwierciedla charakter uroczystości (ślub kościelny lub cywilny),
ozdoba do włosów musi pasować do urody panny młodej, kształtu twarzy oraz makijażu,
kolor ozdoby powinien komponować się z kolorem włosów, ale nie zlewać z nim,
ozdoba powinna także współgrać z charakterem panny młodej i jej stylem.

Rodzaje ślubnych ozdób do włosów

  • Welon

Welon to najpopularniejszy element dekoracyjny, na jaki decydują się panny młode. Ma swoją długą historię, jest symbolem niewinności i czystości. Powinien współgrać ze stylem sukni ślubnej, ale także z urodą i figurą panny młodej. Wysokie kobiety mogą zdecydować się na długie welony, a niskie zdecydowanie lepiej wyglądają w krótszych. Zazwyczaj obowiązuje zasada, że im bardziej zdobna suknia, tym skromniejszy welon i na odwrót.

  • Woalka

Woalka to doskonała alternatywa dla welonu. Wykonana jest zazwyczaj z tiulu, siateczki i dodatkowych elementów dekoracyjnych. Woalką można delikatnie zasłonić twarz, co nada pannie młodej uroku i odrobiny tajemniczości. Kobiety wyglądają w nich niezwykle stylowo.

  • Toczek

To nakrycie głowy, które może być ozdobione woalką. Najlepiej wygląda przy krótkich fryzurach. Pasuje do sukni ślubnych w stylu retro.

  • Fascynator ślubny

To uwielbiana przez angielskie damy dekoracja głowy, która jest coraz popularniejsza także w Polsce. Może przybierać rozmaite wielkości, kształty, wzory i kolory. To dobra propozycja dla panien młodych, które lubią się wyróżniać i stawiają na nieszablonowe dodatki. Do takich ozdób pasują delikatne i raczej proste sukienki.

  • Ślubny wianek z kwiatów

To dziś bardzo popularna ozdoba włosów, na jaką decydują się panny młode. Wyglądają wówczas zmysłowo, a jednocześnie dziewczęco. Pasuje jednak głównie do sukni utrzymanych w romantycznym stylu. Wianki można układać z wybranych kwiatów, najlepiej prezentują się w sezonie wiosenno-letnim.

  • Pojedyncze kwiaty

Piękny kwiat we włosach wygląda niesamowicie elegancko. Należy podjąć tylko decyzję, czy chcemy kwiaty żywe, czy sztuczne. Żywe muszą być wcześniej odpowiednio zaimpregnowane przez florystkę.

  • Opaska ślubna

To bardzo stylowa ozdoba, która podkreśla formę fryzury. Może być zarówno skromna, jak i bardziej dekoracyjna.

  • Tiara

To ozdoba, w której panna młoda będzie wyglądała jak księżniczka. Doskonale sprawdza się w upięciach oraz luźno puszczonych włosach.

  • Spinki, ozdoby na druciku i grzebyki

To mniejsze i większe elementy, które świetnie ozdabiają fryzurę. Do wyboru mamy wiele ich form, skromnych oraz bardzo dekoracyjnych.

  • Kapelusze ślubne

To niekonwencjonalna ozdoba głowy dla panny młodej. Skierowana jest dla kobiet, które lubią się wyróżniać. Najchętniej wybierane są te z fantazyjnym rondem.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany