Choć tradycja organizowania typowego baby shower jest obecna w naszej kulturze stosunkowo od niedawna i jak większość takich zwyczajów przywędrowała z USA, obecnie jest to bardzo popularna impreza. Przyszłe mamy z niecierpliwością czekają na przygotowane na cześć ich pociechy atrakcje. Popularność baby shower polega na jego specyfice – jest to impreza, którą można przeprowadzić tylko w określonych okolicznościach, z określonego powodu. Jest bardziej wyjątkowa od urodzin i innych świąt, bo prawie nigdy nie odbywa się cyklicznie. Z tego powodu, w jej programie zazwyczaj znajdują się kreatywne, ciekawe zabawy. Obowiązkowe są też tematyczne dekoracje. Organizacja zazwyczaj przypada koleżankom, które muszą zadbać o dobrą atmosferę i ciekawe atrakcje.

Jakie atrakcje zaplanować przy organizacji baby shower?

 • Quiz ze zdjęciem USG – przygotowujemy kilka losowych zdjęć USG, wśród których umieszczamy zdjęcie nienarodzonego maleństwa naszej przyjaciółki. Uczestniczki muszą zgadnąć, które jest prawdziwe.
 • Zgadywanie obwodu brzuszka – każda z uczestniczek bierze wstążkę i ucina ją tak, aby była jak najbliższa obwodowi brzuszka. Ta, która będzie najbliżej prawdy, wygrywa.
 • Malowanie brzuszka – dostarczamy jak najwięcej materiałów, które posłużą nam za dekoracje ciążowego brzuszka. Mogą to być farbki do ciała, brokat, naklejki, kwiaty – im więcej i bardziej kolorowo, tym lepiej! Na koniec obowiązkowo wykonujemy grupowe zdjęcie z tak ozdobionym brzuszkiem.
 • Quiz wiedzy o mamie – przygotowujemy listę pytań sprawdzających wiedzę o dzieciństwie, okresie dorastania i przebiegu ciąży przyszłej mamy. Pytania powinny być zabawne i nieprzewidywalne.
 • Zgadywanka smaków – przygotowujemy dużo słoiczków i kaszek dla niemowląt. Zawiązujemy mamie oczy i po kolei podajemy jej do degustacji, aby zgadywała smaki.
 • Uroczyste wykonanie szczęśliwej bransoletki – stajemy w kółku i po kolei nawlekamy na gumkę swój koralik, wypowiadając przy tym życzenie na przyszłość dla mamy i dziecka. Potem zawiązujemy taki talizman na rękę przyjaciółki, która powinna nosić go na szczęście aż do porodu.

Jak udekorować salę na baby shower?

,,Pępkowe” może odbywać się w salonie, wynajętym lokalu lub w ogródku. W każdym z tych miejsc powinniśmy zadbać o niepowtarzalny wystrój. Tak jak cała impreza, muszą one realizować temat przewodni – przyszłe narodziny małego człowieka. Oto parę pomysłów na ciekawe, niepowtarzalne dekoracja:

 • transparent z pampersów – przyczepiamy odpowiednią ilość pampersów na sznurek i na każdym z nich piszemy jedną literę; układamy napis ,,It’s a boy!” albo ,,It’s a girl!”, który następnie wieszamy przy wejściu
 • smoczki zamiast obręczy na serwetkach – kupujemy smoczki w jednym kolorze i przez okrągły uchwyty przeciągamy serwetki dla gości, tak że smoczki służą za obręcze trzymające serwetki
 • dekoracja wnętrza odpowiednimi balonami – zakup balony w kształcie dziecięcych śpioszków, w kolorze i z napisem zależnymi od płci dziecka (,,Baby boy” lub ,,Baby girl”); jeżeli płeć jest nieznana, wybierz neutralny wzór, np. okrągłe, foliowe balony z metalicznym połyskiem (taki rodzaj dostępny m. in. w Godan Party)
 • butelki zamiast szklanek – aby impreza była tematyczna od A do Z, gościom zamiast szklanek zaproponuj butelki dla noworodków
 • księga pamiątkowa – zorganizuj księgę pamiątkowych wpisów, które umieszczą dla przyszłej mamy zaproszeni gości; dobrze, by wygląd księgi również współgrał z tematem (zawsze możesz wykonać taką sama).

Niezapomniane wydarzenie

Narodziny dziecka to początek zupełnie nowego rozdziału w życiu nie tylko mamy, ale też całego jej otoczenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie celebrowanie tego wydarzenia. Baby shower to doskonała okazja, by okazać swoją radość, a także zapewnić przyszłej mamie rozrywkę, której zapewne w nie zawsze łatwym okresie ciąży jej brakowało.

Więcej dekoracji na idealne baby shower i inne imprezy znajdziesz na: https://godanparty.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany