Świeży powiew energii, który pojawia się w Nowy Rok, dobrze jest wykorzystać w pozytywny sposób. Najlepiej wkroczyć dynamicznie w rozwiązywanie życiowych problemów, bez niepotrzebnych zahamowań. Taką blokadą może być na przykład niezadowolenie z wyglądu własnych zębów. Picie kawy, herbaty, czerwonego wina, a także jedzenie słodyczy czy palenie papierosów, przyczynia się do osłabienia kondycji uzębienia, jest też często przyczyną utraty jego białego koloru. Trudno zachować obojętność wobec zmian tego rodzaju i chyba nie warto. Dowiedz się więc, jakimi metodami możesz uzyskać zupełnie nowy uśmiech w Nowy Rok i bądź sobą bez zahamowań!

Ortodonta – w czym może Ci pomóc?

Podstawowe zadanie, jakie ma do wykonania w swojej pracy ortodonta, to leczenie nieprawidłowości w uzębieniu, takich jak wady zgryzu oraz szczękowo-twarzowe. W Ortofan Clinic specjalista  może zaoferować Ci kilka sposobów leczenia tego rodzaju niedoskonałości, m.in. poprzez aparat ortodontyczny czy nakładki na zęby. Lekarz dysponuje również najnowszym sprzętem, jakim jest chociażby AcceleDent® czy technologiami przyspieszającymi leczenie, jak na przykład piezochirurgia. Dzięki innowacyjnym metodom, ortodonta może skutecznie wyprostować Twoje zęby i sprawić, że będą one idealne, do końca życia. Ponadto, doradzi Ci w kwestii estetyki uzębienia i pomoże w uzyskaniu oczekiwanych rezultatów. Eksperci zawsze dyskutują z Pacjentami o ich wyobrażeniach, oczekiwaniach  i obawach.

Jak ortodonta prowadzi proces korekcji uzębienia?

Najpierw ortodonta obejrzy Twoje zęby podczas wizyty, a potem powie Ci, jakie wady przeszkadzają Ci w drodze do ich doskonałości. Następnie możesz wykonać cyfrowe projektowanie uśmiechu – Digital Smile Design (DSD), dzięki temu zobaczysz na ekranie monitora komputerowego obraz, przedstawiający projekt swojego nowego uzębienia. Potem specjalista zleci konieczne badania, w tym pantomogram, żeby móc przystąpić do stworzenia planu leczenia ortodontycznego. Następnie ortodonta da Ci wybór rodzaju leczenia – w zależności czy będzie to aparat ortodontyczny czy nakładki na zęby, korekcję uzębienia można przyspieszyć urządzeniem AcceleDent®. Sprzęt ten, poprzez delikatną wibrację zębów oraz kości, może skrócić proces leczenia ortodontycznego nawet o pięćdziesiąt procent! Co istotne, technologia ta przyczynia się także do zmniejszenia ryzyka rozwoju próchnicy i chorób przyzębia, za sprawą krótszego noszenia aparatu ortodontycznego.

A jeśli nie ortodonta, to kto sprawi, że Twoje zęby będą idealne?

Jeżeli nie interesuje Cię aparat ortodontyczny, ponieważ chcesz uzyskać szybkie efekty wizualne poprawy uzębienia, to ortodonta w tej sytuacji nie będzie już potrzebny. Wystarczy, że zgłosisz się do stomatologa, który przygotuje dla Ciebie licówki lub korony, w celu polepszenia prezencji uśmiechu, w ciągu jednego dnia! Nowoczesne gabinety dysponują komputerowym systemem CEREC, który umożliwia wykonanie wszelkich uzupełnień protetycznych podczas jednej wizyty.

Czy nowe zęby wyglądają naturalnie?

Tak, nowe zęby wyglądają bardzo naturalnie, nie obawiaj się więc ich sztuczności! Jeśli nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego i to jest pewne, a planujesz tylko poprawić wygląd uzębienia w błyskawicznym czasie, wystarczy, że Twoje zęby obejrzy stomatolog, nie musi to być ortodonta. Specjalista z pewnością doradzi Ci, jakimi metodami w ekspresowym tempie osiągnąć wymarzony, naturalnie wyglądający uśmiech!

Zaplanuj swój nowy uśmiech i zadzwoń do Ortofan Clinic w Warszawie, żeby umówić się na wizytę!

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany