Mezoterapia jest od lat znaną i stosowaną w medycynie estetycznej metodą, która pozwala leczyć różnego typu schorzenia skóry. Polega na wstrzyknięciu specjalnych substancji leczniczych bezpośrednio w zmienione chorobowo miejsce. Ile jest rodzajów mezoterapii? Która jest najskuteczniejsza? Jakie były początki tego zabiegu?

Rodzaje mezoterapii

W medycynie estetycznej mezoterapię zaczęto stosować w latach 70. Ostrzykiwaniem objęto wtedy zarówno twarz jak i całe ciało, a metody tej używa się obecnie w celach leczniczych i profilaktycznych.

Istnieją różne rodzaje mezoterapii. Pierwszy z nich, to mezoterapia igłowa, inaczej iniekcyjna. To obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który polega na wprowadzeniu w skórę właściwą potrzebnych jej witamin i mikroelementów. Działa dwuetapowo – wykorzystuje bowiem nie tylko dostarczenie bezpośrednio do skóry substancji odżywczych (aktywuje się więc tam, gdzie jest to potrzebne), ale równie ważną rolę odgrywa proces regeneracji po serii mikronakłuć, do których dochodzi podczas zabiegu. Wykorzystuje więc zdolności organizmu do naprawy uszkodzonej skóry, a dzięki temu rezultaty są naturalne i bardziej trwałe.

Drugi rodzaj to mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, pozyskiwanym z krwi pacjenta. Preparat ten stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych (to ich spowolnienie jest głównym powodem starzenia się skóry), a płytki krwi, znajdujące się w osoczu, uwalniają czynniki wzrostu, które przyspieszają dzielenie się komórek.

Trzeci to mezoterapia mikroigłowa. Od dwóch poprzednich różni się tym, że do zabiegu używa się specjalnych derma rollerów, które, wyposażone w mikroigły, nakłuwają skórę. Jej celem jest jednak to samo – czyli pobudzenia skóry do regeneracji poprzez bezpieczne naruszenie jej powierzchni.

Na co zabieg mezoterapii?

Technika ta ma szeroki zakres zastosowań. Używa się jej między innymi w leczeniu łysienia (stymuluje wzrost włosów), redukcji tkanki tłuszczowej, pozbywaniu się przebarwień, niwelowaniu rozstępów czy redukcji cellulitu. Zabieg mezoterapii wykonuje się również profilaktycznie (mniej więcej po 40 roku życia), lecz głównie zaleca się go osobom, które:

  • mają cienką, wiotką, przesuszoną lub mało elastyczną skórę
  • chcą usunąć zmarszczki i przebarwienia
  • pragną zredukować zasinienia pod oczami
  • mają uszkodzenia słoneczne
  • borykają się z bliznami potrądzikowymi

Mezoterapię stosuje się na twarz, szyję, powieki, ramiona, dekolt, grzbiet dłoni.

Korzyści z mezoterapii

Rezultaty, których możemy oczekiwać od tej metody to:

  • usprawnienie mikrokrążenia
  • efekt głębokiego nawilżenia skóry
  • pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu
  • rewitalizacja i odżywienie skóry
  • redukcja zmarszczek i przebarwień

Mezoterapia to niezwykle skuteczny i szybki sposób na odżywienie skóry. Dzięki temu, że wykorzystuje zdolności skóry do autoregeneracji, daje naturalne, nie przerysowane efekty.

Trzeba jednak pamiętać, że do pożądanych rezultatów nie wystarczy jeden zabieg; zazwyczaj potrzebnych jest parę serii. Cykl terapeutyczny składa się z trzech faz: fazy uderzeniowej (czyli 4 zastrzyki), regeneracyjnej (1 zabieg w miesiącu) i podtrzymywania efektów kuracji (1 zabieg co 2-6 miesięcy). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tej metodzie, wejdź na:  http://www.drkepa.com/mezoterapia.html

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany