Portfel to wizytówka każdego faceta, dlatego nie bez znaczenia jest, jaki portfel wybieramy. Jeśli chcemy uchodzić za eleganckiego faceta z klasą, to nasz portfel też powinien taki być. Dojrzały, zdecydowany mężczyzna z portfelem nastolatka (kolorowym, wykonanym z materiału lub, co gorsza, zapinanym na rzep) to istna katastrofa i komunikat dla kobiet – jestem małym chłopcem, a nie mężczyzną. Niestety to prawda – kobiety zwracają na to uwagę, podobnie jak na buty czy zegarki. Te rzeczy to podstawa wizerunku każdego faceta, zwłaszcza, że w przeciwieństwie do kobiet nie nosi on dużej ilości biżuterii, torebek czy dodatków. Wystarczy elegancki, skórzany portfel, aby podkreślić swój męski charakter.

Portfel męski – dlaczego skórzany?

Skóra to tworzywo naturalne, które jest zaliczane do produktów luksusowych. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ prezentuje się ona pięknie i elegancko. Skóra jest także o wiele bardziej trwała niż jej podróbki, jak chociażby skaj. Niestety to również widać – skórę rozpoznajemy niemalże natychmiast, ponieważ ma specyficzny zapach, jest miękka w dotyku i wygląda po prostu o niebo lepiej. Dodatkowo skóra to materiał oddychający, dlatego często robi się z niej buty. Łatwo radzi sobie z wilgocią, co jest także istotne nie tylko w przypadku butów, lecz także portfela, który ma szansę przetrwać dłużej. Największą zaletą skórzanego portfela jest zarówno jego elegancki wygląd, jak i trwałość. Inwestując w taki portfel, zapewniamy sobie jego użytkowanie przez lata.

Rodzaje skórzanych portfeli – do wyboru do koloru

Wśród skórzanych portfeli znajdziemy przeróżne modele – zarówno pod względem szycia, jak i kolorystyki. Oto najbardziej popularne z nich:

  • Portfel pionowy – charakteryzuje się tym, że rozkłada się w sposób pionowy. Ponadto zazwyczaj możemy znaleźć w nim kieszonkę na bilon zamykaną na zatrzask, 2 przegrody na banknoty, kieszonkę zamykaną na zamek błyskawiczny, 8 przegródek oraz 5 kieszonek, w tym 3 osiatkowane. To jeden z najpopularniejszych modeli. Minusem takiego portfela może być fakt, że nie posiada on blokady, co jednak nie przeszkadza Panom, którzy noszą go zazwyczaj w kieszeni spodni.
  • Portfel męski z blokerem – zasadniczo różni się tym, że posiada tzw. bloker, czyli zapięcie, uniemożliwiające wypadanie kart czy też banknotów. Bloker to zwykle zatrzask, który nie otwiera się samoistnie, toteż taki portfel charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Zwykle taki portfel ma kieszeń na bilon zamykaną na zatrzask, 2 przegrody na banknoty, 6 miejsc na karty, 3 kieszonki i jedną osiatkowaną kieszeń na niewielkie dokumenty.
  • Portfel z grawerem – taki portfel to propozycja dla prawdziwych gentlemanów. Grawerowanie inicjałów zawsze należało do praktyk klas wyższych. Często można było się spotkać z grawerowaniem spinek, zegarków czy obrączek. Ponadto w przeszłości często przyszywano inicjały do płaszczy, chusteczek, a nawet koszul. Taka praktyka kojarzy się z elegancją i niepowtarzalnym stylem. Portfel z możliwością grawerowania, możesz zamówić w sklepie internetowym Galante.

Skórzany portfel to pozycja obowiązkowa. W poszukiwaniu inspiracji, odwiedź stronę: https://www.galante.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany