W dzisiejszych czasach depilacja to podstawa higieny osobistej. Depilują się zarówno kobiety, jak
i mężczyźni. Dzięki nowoczesnym zabiegom  z dziedziny kosmetologii można w łatwy i szybki sposób pozbyć się zbędnego owłosienia. Jednym z nich jest epilacja laserowa LightSheer Desire.

Na czym polega zabieg?

LightSheer Desire to z pewnością najnowszy, najszybszy  i najskuteczniejszy system walki ze zbędnym owłosieniem. Dzięki wykorzystaniu wiązki lasera mieszek włosowy zostaje uszkodzony, pochłaniając energię przez barwnik znajdujący się we włosie, czyli melaninę. Powinniśmy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równomiernie. Niektóre z nich znajdują się w fazie wzrostu (anagenie) i to właśnie na działa światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagenie oraz telogenie), natomiast okresy trwania faz są zróżnicowane (od 5 do 12 tygodni). Po tym czasie  włosy zaczynają odrastać, dlatego zabiegi laserem diodowym powinny być powtarzane przynajmniej cztery razy, aż do zlikwidowania pozostałych włosów. Pierwszy zabieg pozwala na usunięcie 20-30% włosów. Całkowita kuracja laserowa jest efektywna w granicach 80% do 95%. Oczywiście należy podkreślić, że skuteczność oraz liczba koniecznych zabiegów jest różna dla każdego pacjenta. Zależy przede wszystkim od depilowanej partii ciała, gęstości owłosienia oraz jego koloru.
Z liczby przeprowadzonych zabiegów stwierdzono, że najlepsze rezultaty uzyskuje się dla włosów ciemnych, gdyż posiadają najwięcej melaniny.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowując się do zabiegu powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry. Kosmetolog Agata Gortat z Kliniki Melitus twierdzi, że najważniejsze jest:

 • by skóra była ogolona (najlepiej dzień wcześniej maszynką jednorazową), umyta i niczym nieposmarowana,
 • żeby po opalaniu odczekać do ustąpienia świeżej opalenizny min. 2-3 tyg .,
 • aby nie wyrywać włosków mechanicznie, czyli za pomocą pęsety, wosku czy depilatora  
  w obrębie twarzy przez około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, a w przypadku innych miejsc okolic około 6 tygodni,
 • by nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem,
 • żeby nie stosować również: leków uczulających na słońce (np. antybiotyki – zabieg może być przeprowadzony najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia), supelementów zawierających dziurawiec lub nagietek, kosmetyków i leków złuszczających (min. 1 tydzień przed zabiegiem), kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, wit.C itp. min. 1 miesiąc przed zabiegiem.

Jak należy postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta. Bez obaw, objawy ustępują po kilku godzinach lub po 2-3 dni od zabiegu. Niemniej trzeba w tym czasie bardzo ostrożnie i delikatnie traktować skórę. Wskazane jest, aby:

 • myć ciało żelem bezmydłowym, tonikiem lub mleczkiem bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (przy depilacji pach),
 • stosować zasypkę, krem,
 • osuszać skórę delikatnie, nie pocierać, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

Opalanie się jest bezwzględnie zabronione do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie miejsca narażone na bezpośrednie promienie UV należy koniecznie zabezpieczać kremem z filtrem.

Po więcej informacji na temat epilacji LightSheer Desire zapraszamy do Kliniki Melitus.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany