Wielu z nas decyduje się na leczenie ortodontyczne, ponieważ pozwala ono skutecznie poprawić kształt zębów i skorygować wady zgryzu. Tradycyjne aparaty jednak nie każdemu się podobają i mogą powodować wiele niedogodności podczas codziennego użytkowania. Nowoczesna ortodoncja spełnia dziś marzenia pacjentów o komfortowym i estetycznym leczeniu, dzięki przezroczystym nakładkom Clear Aligner. Poznaj tę innowacyjną metodę, bo być może będzie idealna właśnie dla Ciebie.

Clear Aligner – skuteczne i estetyczne leczenie

Clear Aligner to nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego przy pomocy przezroczystych nakładek, które zastępują tradycyjne stałe aparaty. Nakładki są estetyczne i niemal niewidoczne po nałożeniu. Ich używanie nie powoduje uczucia dyskomfortu i bólu dla pacjenta. Leczenie nakładkami jest skuteczne i szybkie. Wykonane są z delikatnego materiału bez dodatku metalowych elementów, dlatego podczas noszenia nie odczuwa się żadnego ucisku. Bardzo ważną zaletą Clear Aligner jest możliwość zdejmowania podczas jedzenia, a co za tym idzie łatwość w utrzymaniu higieny. Ta innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego dostępna jest także w Polsce, m.in. w warszawskiej klinice stomatologicznej Smile Design Clinic.

Etapy leczenia nakładkami Clear Aligner

 • Na początku lekarz musi ocenić, czy Twoja wada zgryzu kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. Warto zaznaczyć, że ta metoda jest współcześnie wykorzystywana do coraz większej liczby problemów ortodontycznych (np. stłoczenia zębów, zgryz krzyżowy, diastema).
 • Następnie stomatolog ustala indywidualny dla każdego pacjenta plan leczenia oraz pobiera wycisk szczęki.
 • W kolejnym etapie wykonuje się zestaw nakładek – pierwszy składa się z 3 różnej grubości nakładek (każdą nosi się przez jeden tydzień).
 • Leczenie nakładkami Clear Aligner polega na noszeniu ich przez określony czas (najlepiej przez 20 godzin dziennie). Po trzech tygodniach konieczna jest wizyta kontrolna, podczas której pobiera się kolejny wycisk i otrzymuje nowy zestaw nakładek. Długość procesu leczenia jest kwestią indywidualną, uzależnioną od stopnia korygowanej wady. Specjaliści z kliniki Smile Design Clinic zaznaczają jednak, że w przypadku nakładek Clear Aligner ważne są regularne wizyty u lekarza i stosowanie się do jego zaleceń.

Zalety leczenia ortodontycznego przy pomocy nakładek Clear Aligner

 • Nakładki są przezroczyste, dlatego nie wpływają na estetykę naszego uśmiechu.
 • Są wygodne podczas noszenia, nie powodują ucisku i dyskomfortu.
 • Nakładki są idealnie dopasowane do zębów, nie przeszkadzają podczas mówienia.
 • Materiał, z jakiego są wykonane nie podrażnia i nie wywołuje reakcji alergicznych.
 • Nakładki można samodzielnie zdejmować, np. podczas jedzenia.
 • Możliwość zdejmowania nakładek korzystnie wpływa także na utrzymanie ich czystości oraz higieny jamy ustnej.
 • Koszt leczenia nakładkami Clear Aligner jest porównywalny do tradycyjnego leczenia ortodontycznego.

Innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego Clear Aligner to skuteczny sposób na wyprostowanie zębów. Dzięki przezroczystym nakładkom proces leczenia jest komfortowy i bezbolesny dla pacjenta.

Więcej informacji na ten temat na stronie smiledesignclinic.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany