Blizny potrądzikowe – poważny problem

Blizny to dla wielu osób bardzo wstydliwy problem. Nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo jest powszechny, ponieważ nie wszystkie one są widoczne. Wiele osób zmaga się z bliznami potrądzikowymi – są one szczególnie uciążliwe, gdyż występują na twarzy. Mogą być przyczyną kompleksów, braku akceptacji przez rówieśników, a w efekcie nawet depresji. Dla osoby, u której pojawiły się tego rodzaju blizny, problem ten jest bardzo poważny. Trądzik w wieku nastoletnim występuje u bardzo dużej części społeczeństwa. Nie każdemu jednak pozostają po nim szpecące pozostałości. Dlaczego tak się dzieje?

Kiedy po trądziku zostają blizny?

Blizny trądzikowe pojawiają się w wyniku powstawania stanów zapalnych, które są częścią samego trądziku. Skóra walczy w infekcją, ale jeżeli musi się ciągle tworzyć od nowa a proces gojenia nie przechodzi właściwie, nowa tkanka nie buduje się prawidłowo i powstają blizny. Jak można temu przeciwdziałać? Poprzez dbanie o skórę, na której pojawił się trądzik. Jeżeli skóra jest często złuszczana i oczyszczana, minimalizujemy prawdopodobieństwo powstawania stanów zapalnych.

Aby zabezpieczyć się przed powstawaniem blizn potrądzikowych należy walczyć z trądzikiem i nie bagatelizować problemu. Ważne jest też zadbanie o właściwą dietę, ponieważ ona też ma wpływ na jego powstawanie. Im dłużej trądzik będzie nieleczony, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostawi po sobie szpecące blizny. Mają one różną postać, mogą wyglądać jak wgłębienia w twarzy, czasem przybierają formę grubych twardych blizn. Najczęściej pojawiają się w wieku nastoletnim ale mogą utrzymywać się przez całe życie.

Sposoby na pozbycie się blizn potrądzikowych

Najlepiej jest im zapobiegać poprzez szybkie zgłoszenie się do dermatologa po pojawieniu się trądziku. Usuwanie ich może być bardzo problematyczne, tak jak usuwanie wszystkich blizn. Problem z nimi polega na tym, że są w bardzo widocznym miejscu, są liczne oraz mogą być bardzo twarde i grube. Istnieją róże sposoby ich usuwania. Można zainwestować w kremy oraz balsamy na blizny sprzedawane w aptekach. Istnieją nawet domowe sposoby. Kiedy blizny są bardzo poważne warto jednak pomyśleć o innych rozwiązaniach – na przykład o leczeniu laserowym.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – iPixel

Laser jest bardzo efektywną metodą leczenia trądziku. Blizny ulegają wyraźnemu spłyceniu, a koloryt skóry ulega wyrównaniu. Jest to sposób skuteczny i dla wielu pacjentów stał się zbawiennym sposobem w walce nie tylko z bliznami, ale też z kompleksami, które zostały przez nie spowodowane.

Jak wygląda zabieg laserem iPixel?

Zabieg jest bezbolesny. Warto dodać, że iPixel nie jest laserem ablacyjnym więc nie usuwa całej górnej warstwy skóry, tworzy jedynie na powierzchni twarzy mikrouszkodzenia. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, należy przestrzegać zaleceń lekarza, a czas rekonwalescencji trwa około 7 dni. Poprawa wyglądu twarzy może być widoczna już po pierwszym zabiegu.

Co jeszcze daje iPixel?

Ten laser przyda się nie tylko do usuwania blizn potrądzikowych – jego działanie jest wszechstronne. Poprzez działanie jego światła, w skórze zaczyna się proces produkcji nowego kolagenu, co powoduje młodszy oraz bardziej świeży wygląd. Skóra ulega ujędrnieniu i regeneracji. Poprawie ulega też jej koloryt, który staje się jednolity. Zabiegi laserem iPixel Alma Harmony XL PRO są wykonywane w klinice Beauty Skin, która ma gabinety w Warszawie i Radomiu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany