Estetyka okolic intymnych jest bardzo ważna dla wielu kobiet. Niestety niektóre panie mają anatomiczne defekty tych miejsc, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie oraz czerpanie satysfakcji z życia seksualnego. Zmiany wyglądu narządów intymnych są częstą przyczyną spadku poczucia wartości i braku pewności siebie. Rozwiązaniem tych problemów może być zabieg korekty warg sromowych przy pomocy kwasu hialuronowego.

Korekta warg sromowych – na czym polega?

Korekta warg sromowych większych polega na podaniu w tkankę podskórną specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego. W łódzkiej Klinice Tazbir stosuje się wypełniacz Neauvia Intense Rose, który zapewnia skuteczność, bezpieczeństwo oraz długotrwały efekt. Produkt przeznaczony jest do plastyki miejsc intymnych, ma na celu przywrócenie im naturalnego kształtu i wielkości. Zabieg pozwala także na zniwelowanie podrażnień, infekcji oraz dyskomfortu podczas współżycia. Kwas hialuronowy dodatkowo pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu ma działanie odnawiające i nawilżające.

Zabieg zawsze wykonywany jest przez lekarza i trwa około 30 minut. Po jego przeprowadzeniu skóra miejsc intymnych może być przez kilka dni delikatnie obolała i zaczerwieniona, dolegliwości te ustępują jednak samoistnie.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

Specjaliści z Kliniki Tazbir informują, że zabieg może być wykonany zarówno u młodych kobiet, mających problemy z anatomiczną budową warg sromowych, jak i tych w okresie menopauzalnym, które borykają się z utratą jędrności skóry.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w każdym organizmie. Odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia i ujędrnienia skóry. Zaaplikowany w tkankę warg sromowych pozwala na ich odbudowę (prawidłowa objętość warg sromowych większych spełnia także funkcje ochronne), korektę i ujędrnienie (stymuluje produkcję nowego kolagenu).

Wskazania do wykonania zabiegu okolic intymnych kwasem hialuronowym

 • anatomiczne defekty miejsc intymnych, np. asymetryczne lub zdeformowane wargi sromowe
 • całkowity lub częściowy zanik warg sromowych
 • wiotkość skóry warg sromowych
 • zanik skórno-śluzówkowy
 • suchość pochwy
 • infekcje miejsc intymnych
 • poporodowe rozluźnienie wejścia do pochwy
 • uwydatnienie punktu G
 • rewitalizacja miejsc intymnych

Zalety zabiegu

Zabieg korekty warg sromowych przy pomocy kwasu hialuronowego jest bardzo bezpieczny dla pacjentek i nieinwazyjny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje odczuć bólowych. Jego efekt widoczny jest natychmiast i utrzymuje się przez długi czas (podany preparat charakteryzuje się biodegradowalnością).

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża oraz okres karmienia piersią
 • infekcje intymne i stany zapalne
 • choroby nowotworowe

Korekta warg sromowych przy pomocy kwasu hialuronowego to świetny sposób na nieinwazyjne, szybkie i skuteczne poprawienie ich estetyki. Miejsca intymne nabiorą odpowiedniej objętości, jędrności, a także zostaną pobudzone do naturalnego procesu regeneracji. Zabieg poprawi Twój codzienny komfort życia oraz przywróci radość z kontaktów seksualnych.

 

Więcej informacji na temat korekty warg sromowych preparatem na bazie kwasu hialuronowego można znaleźć na stronie klinikatazbir.pl.

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany