NIE WIESZ, JAK ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY? SKORZYSTAJ Z PORADY DIETETYKA!

Odchudzanie to trudny i wymagający proces, który zawsze powinien być pod stałą kontrolą specjalistów. Choć w internecie można znaleźć tysiące artykułów o nazwie “zdrowa dieta odchudzająca”, to jednak samodzielny dobór takiego menu może mieć bardzo poważne konsekwencje. Tylko wcześniejsza konsultacja z dietetykiem i dokładne zbadanie potrzeb naszego organizmu pozwoli skutecznie i bezpiecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. O pracy dietetyka i psychodietetyka opowiedzieli nam specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie.

 

Dietetyk i jego praca

Ułożenie prawidłowej dla naszego organizmu diety nie jest łatwym zadaniem i wymaga wcześniejszego, szczegółowego wywiadu. Tym zajmuje się dietetyk, który dzięki rzetelnemu wykształceniu jest w stanie dobrać taki jadłospis, że odchudzanie będzie nie tylko efektywne, ale także bezpieczne dla naszego zdrowia. Zakres zainteresowań i wiedzy profesjonalnego dietetyka jest niezwykle szeroki. Zajmuje się on również badaniem żywności i jej składu, opracowywaniem planów żywieniowych dla ludzi w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia, a także leczeniem chorób o podłożu żywieniowym. Mowa tu oczywiście o nadwadze i przewlekłej otyłości. Jego celem jest wprowadzenie w życie pacjenta zdrowej diety, dzięki czemu nie tylko schudnie, ale także poprawi się jego zdrowie.

Pierwszym krokiem we współpracy z dietetykiem są dokładne konsultacje. Specjalista musi poznać wszystkie nawyki żywieniowe pacjenta, dowiedzieć się co i jak je. Zwykle to właśnie tutaj tkwi źródło problemu. Coraz częściej sięgamy po śmieciowe jedzenie, zaniedbujemy pory posiłków, lub pomijamy je w ogóle. Dla dietetyka ważny jest także styl życia pacjenta oraz jego stan zdrowia. Musi wiedzieć, czy uprawiamy jakiś sport, lub czy cierpimy na jakąś przewlekłą chorobę. Z otyłością często borykają się osoby chorujące na cukrzycę typu 2., co powoduje, że dieta powinna być szczególnie dobrana. Kolejnym krokiem w pracy dietetyka jest analiza składu ciała, która wykazuje, ile kilogramów powinien zrzucić pacjent, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo.

Na podstawie tych szerokich badań dietetyk układa spersonalizowany jadłospis w różnych wersjach na cały tydzień. Jest w nim dokładny wykaz produktów, które można spożyć na dany posiłek, liczba kalorii oraz godziny posiłków. Taka dieta połączona ze zdrowym trybem życia, aktywnościami fizycznymi i motywacją pacjenta pozwala na skuteczne odchudzanie. Jeśli szukasz dietetyka w Warszawie, to znajdziesz go w ośrodku Anlaya, który znajduje się zaledwie kilka kilometrów od dzielnicy Wawer. Pomoże Ci on bezpiecznie pozbyć się nadwagi.

 

Psychodietetyk – gdy brakuje motywacji

Czasami jednak dieta na odchudzanie oraz porady profesjonalisty nie pomagają w walce z nadprogramowymi kilogramami. Problem tkwi bowiem w głowie, którą niekiedy bardzo trudno oszukać. Wówczas z pomocą przychodzi psychodietetyk, czyli specjalista łączący w swoim zawodzie doświadczenie dietetyka i psychologa. Jego zadaniem jest pomoc osobom, które na dietę przechodziły nie raz, ale mają kłopoty z ciągłym podjadaniem i motywacją, czego efektem jest ciągły efekt jo-jo.

Zadaniem psychodietetyka jest zatem wykrycie źródła problemu, którym jest ciągłe podjadanie lub nadmierne jedzenie. Może nim być stres, uzależnienia, złe nawyki, a nawet poważne problemy z samoakceptacją. Po zdiagnozowaniu przyczyny, psychoanalityk stara się wzmocnić motywację pacjenta, pomaga mu uwierzyć w siebie i przejść przez odchudzanie z sukcesem. Działania psychologiczne są wspomagane przed dobór odpowiedniej diety i porady na temat zdrowego odżywiania. Mieszkańcy Warszawy znajdą psychodietetyka w Anlaya Day Spa – kilkanaście minut drogi z Wawra. Szczegółów na ten temat dowiesz się na stronie http://www.anlaya.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany