Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka bardzo wiele osób. Jakie mogą być jego przyczyny? Chodzi tu przede wszystkim o działanie czynników takich jak stres, używki czy zmiany hormonalne. Działanie toksyn i choroby przewlekłe albo te skóry głowy również oddziałują niekorzystnie na kondycję naszych włosów. Jeśli zbagatelizuje się problem ich nadmiernego wypadania, może dojść do poważnych konsekwencji takich jak łysienie, które może przerodzić się w całkowitą utratę włosów.

Jak można sobie z tym poradzić? W przypadku braku reakcji na odżywki czy szampony przeciwko wypadaniu włosów należy zgłosić się na konsultację do lekarza lub zdecydować się na mało inwazyjny zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy. Przyjrzyjmy się bliżej preparatom używanym podczas terapii.

Jakie preparaty wykorzystuje się przy tej kuracji?

Specjaliści z Anlaya Day Spa w Józefowie rekomendują przeprowadzanie zabiegu mezoterapii igłowej głowy przy użyciu dwóch różnych preparatów. Są to:

 • Dermaheal HL 

Czyli preparat przeznaczony do terapii wypadających włosów. W jego składzie znajduje się 56 substancji aktywnych, które oddziałują na poprawę stanu skóry na głowie. Jego zadaniem jest wpływanie na proces regeneracji cebulek włosów. Dzięki temu włosy będą rosły szybciej, a dodatkowo staną się gęstsze, jak i grubsze. Dermaheal HL ma również właściwości nawilżające oraz odżywcze. Pacjenci poddający się kuracji przy użyciu tego preparatu mogą zauważyć wzmocnienie włosów oraz zatrzymanie procesu łysienia.

 • Haircare

Preparat ten różni się od poprzednika zawartością substancji odżywczych. W tym przypadku mamy do czynienia z cynkiem, aminokwasami oraz witaminami. Ma on za zadanie stymulować procesy wzrastania struktury włosa przy jej jednoczesnym odżywianiu i nawilżaniu. Zastosowanie preparatu Haircare nie tylko leczy wypadanie włosów, ale łupież czy nadmierne wydzielanie sebum.

Jak wygląda zabieg?

Kuracja polega na wprowadzaniu pod skórę specjalnego koktajlu odżywczego za pomocą cienkich igiełek. Jego skład zależy od tego z jakim problemem zmaga się pacjent. Zazwyczaj w preparatach tego typu znajdują się minerały, witaminy z grupy B, aminokwasy, peptydy i kwasy nukleinowe.

Dzięki takiemu sposobowi wprowadzania substancji odżywczych, skóra staje się odżywiona, a mikrokrążenie krwi zostaje pobudzone, dzięki czemu poprawia się elastyczność skóry.

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po kuracji nie należy korzystać z sauny ani solarium, a do tego trzeba ograniczyć używki, które mogłyby wpłynąć w sposób negatywny na rezultaty leczenia. Konieczne jest także stosowanie specjalnych środków do pielęgnacji skóry głowy, które zaleci lekarz.

Wskazania do mezoterapii igłowej głowy

Kuracja tego typu dedykowana jest dla osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, łupieżem oraz słabymi, przetłuszczającymi się strąkami. Łysienie plackowate czy androgenowe również jest czynnikiem kwalifikującym do wykonania mezoterapii igłowej głowy.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • okres laktacji
 • małopłytkowość
 • cukrzyca
 • stany zapalne skóry i wszelkie zmiany chorobowe
 • alergia
 • miesiączka
 • gorączka
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na stronie Anlaya Day Spa w Józefowie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany