Krem na noc, tak samo jak krem na dzień, jest niezbędny, aby prawidłowo pielęgnować twarz. To właśnie w nocy nasza skóra się regeneruje i odpoczywa po całym dniu, podczas którego zmagała się ze szkodliwymi czynnikami i warunkami atmosferycznymi. Krem na noc nie może być jednak przypadkowy, ale powinien być odpowiednio dopasowany. Poznaj propozycje kremów L’Oréal Paris i sprawdź, który krem na noc będzie dla ciebie najlepszy!

Krem na noc – bez niego pielęgnacja twarzy się nie obędzie

Wiele kobiet zastanawia się, czy rzeczywiście jest sens kupować oddzielny krem na noc i na dzień. Może lepiej, a przede wszystkim wydajniej i bardziej ekonomicznie, byłoby zaopatrzyć się w jeden uniwersalny krem do twarzy? Niestety, nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Nasza skóra ma zupełnie inne wymagania w dzień i w nocy, zatem stosowanie jednego produktu nie sprzyja jej prawidłowej pielęgnacji. Dlaczego należy zaopatrzyć się w dobry krem na noc? Przede wszystkim dlatego, że w nocy nasza skóra się regeneruje. To wtedy następuje odnowa biologiczna. Stosując dobry krem do twarzy na noc, sprzyjamy tym procesom i sprawiamy, że skóra rzeczywiście odpoczywa i ,,zbiera siły na kolejny dzień”.

Jak wybrać najlepszy krem do twarzy na noc?

  • Decydując się na krem do twarzy na noc, najpierw musisz określić rodzaj swojej skóry. To, czy jest ona normalna, sucha, tłusta czy mieszana ma ogromne znaczenie, ponieważ dobry krem do twarzy powinien być dopasowany właśnie pod tym kątem. Dodatkowo, oceń problematykę skóry, która bardzo często związana jest z jej wrażliwością. To również bardzo ważna kwestia podczas doboru kremu na noc.
  • Sięgając po dobry krem do twarzy na noc, koniecznie uwzględnij to, czego od niego oczekujesz – nawilżenia, odżywienia, a może pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Krem na noc dobierz również pod tym kątem.
  • Istotną kwestią jest też konsystencja i formuła kosmetyku. Przy skórze problematycznej najlepiej sprawdzają się kremy lekkie i nietłuste, natomiast przy skórze podatnej na przesuszenie, najlepszym wyborem będzie krem dość gęsty.
  • Wybierając krem na noc, należy również zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Jeśli posiadasz problematyczną, wrażliwą czy alergiczną skórę, sięgaj tylko i wyłącznie po kremy hipoalergiczne. Inne mogą wywołać reakcje uczuleniowe i zamiast pomóc w regeneracji skóry nocą, tylko ją utrudnią. W przypadku skóry normalnej, śmiało możesz wybierać każdy rodzaj kremu.

Zanim zaaplikujesz krem na noc

Pamiętaj, że posmarowanie skóry twarzy kremem powinno być poprzedzone dokładnym oczyszczeniem twarzy. W tym celu niezbędne jest wykonanie starannego demakijażu tak, aby z powierzchni twarzy wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia (kurz oraz brud), jakie nagromadziły się na niej w ciągu dnia oraz pozostałości po makijażu. Dopiero po takim przygotowaniu skóry możesz aplikować krem, który wówczas zadziała tak, jak należy. W przeciwnym razie stan skóry może znacznie się pogorszyć, co skutkuje nie tylko pojawieniem się wyprysków i niedoskonałości. Grozi to również trudnością w przywróceniu skórze zdrowej kondycji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany