Wilgoć w powietrzu bywa największym wrogiem troskliwie ułożonych włosów. Wyprostowane, idealnie gładkie kosmyki w kontakcie z deszczem w jednej chwili stają się niesforne i nieposłuszne. Kolejnym często spotykanym problemem jest puszenie się włosów, wywołane wilgotnym powietrzem. Są jednak sposoby, które pomagają zapobiec niepożądanemu działaniu wody na kosmyki. Należą do nich odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów oraz odpowiednie ich wykorzystywanie.

Puszące się włosy i niesforne loki, czyli wpływ wilgoci na kosmyki

Pod wpływem deszczowej pogody czy nawet wilgotnego powietrza włosy często stają się spuszone, niesforne i tracą formę. Nie wyglądają wtedy najlepiej, są również trudne w okiełznaniu, łatwo się także plączą. Z czego to wynika? Najczęściej ze struktury włosa. Osoby, które posiadają naturalnie idealnie proste włosy nie będą mieć pod wpływem wilgoci problemów z ich wyglądem, podobnie jak właściciele pasm kręconych. Natomiast wszyscy ci, którzy są pomiędzy tymi dwoma skrajnymi typami – a zatem większość populacji – zmaga się z niekorzystnym wpływem wilgoci na pasma.

Jak zapewnić ochronę przed wilgocią włosom puszącym się i niesfornym?

By nie martwić się o to, że wilgoć obecna w powietrzu zepsuje misternie układaną fryzurę, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

  • Włosy najlepiej suszyć pewien czas przed wyjściem z domu. Rozgrzane kosmyki w zetknięciu z chłodnym powietrzem reagują puszeniem, lepiej więc, by przez chwilę ostygły.
  • Pamiętaj o starannej pielęgnacji, która obejmować powinna nawilżanie i odżywianie włosów.  Suche kosmyki łatwiej ulegają wpływowi wilgoci i puszą się, dobrze więc po każdym myciu nakładać na pasma odżywkę nawilżającą.
  • Czesz włosy kilka razy w ciągu dnia. Dzięki temu rozprowadzić sebum po całości kosmyków, co sprawi, że staną się gładsze i mniej podatne na puszenie się.

Kilka sposobów na zapewnienie ochrony przed wilgocią z użyciem kosmetyków do włosów

  • Jeśli wiesz, że będziesz chciała wyprostować swoje włosy, użyj do ich mycia szamponu wygładzającego łuski. Dzięki temu pasma będa gładsze, ich wyprostowanie będzie łatwiejsze, a fryzura utrzyma się dłużej w doskonałym stanie.
  • Przed prostowaniem włosów, spryskaj je sprayem ochraniającym przed wysoką temperaturą.
  • Przygotowując włosy do tworzenia fryzury, warto nałożyć na nie produkt do stylizacji włosów, który nie tylko utrwala, ale również chroni pasma przed puszeniem i zapewnia ochronę przed wilgocią. Kosmetyk tego typu ma w swojej ofercie na przykład l’Oreal.
  • Trick na zakończenie układania włosów. Nanieś nieco lakieru do włosów na grzebień i przesuń nim po powierzchni kosmyków. W ten sposób uchronisz je przed niepożądanym skręceniem oraz puszeniem wywołanym wilgocią z powietrzu.
  • Podczas deszczu pamiętaj o parasolu, by nie zamoczyć kosmyków. Nie zakładaj jednak czapki – chyba że jest zimno. Pod nakryciem głowy skóra zaczyna się przegrzewać, co prowadzi do skręcania włosów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany