Masz wadę zgryzu i przeraża Cię wizja drutów i zamków przy otwieraniu ust? Teraz jest dla Ciebie idealne rozwiązanie! Aparaty Incognito umożliwiający leczenie wad zgryzu w bardzo dyskretny sposób. Są to niewidoczne aparaty na zęby, które mocuje się jedynie po wewnętrznej stronie zębów. Dzięki temu są niemal niezauważalne i w żaden sposób nie utrudniają codziennego funkcjonowania. Dowiedz się, na czym polega prostowanie zębów z niewidocznymi aparatami ortodontycznymi i czy ta metoda jest dla Ciebie odpowiednia.

Aparat lingwalny – co to takiego?

Aparaty Incognito zaliczają się do tzw. aparatów lingwalnych (językowych). Stanowią one świetną alternatywę dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych, zakładanych po obu stronach zęba. Na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. Czasami kierują się wyłącznie względami estetyki i zwyczajnie nie chcą przykuwać uwagi metalową obręczą na zębach. Niektórzy nie mogą sobie pozwolić na noszenie typowego aparatu ze względu na charakter zawodu, np. modelki. Aparat lingwalny to także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć leczenie ortodontyczne, ale równocześnie planują  ważne wydarzenie, np. ślub. W tak wyjątkowym dniu, zależy nam by wyglądać jak najlepiej i nie chcemy, aby nasz uśmiech był zakłócony widocznymi elementami konstrukcyjnymi zwykłego aparatu. Bez względu na przyczynę, aparat Incognito jest bardzo wygodną i skuteczną metodą leczenia wad zgryzu.

Niewidoczny aparat na zęby – kto może go stosować?

O tym jaki aparat jest najlepszy dla danej osobie zwykle decyduje ortodonta. Na szczęście, aparat Incognito może być stosowany do leczenia wszystkich wad zgryzu. Ze względu na idealne dopasowanie aparatu do kształtu zębów, aparat jest bardzo skuteczny w przywracaniu zębom odpowiedniego ułożenia. Mogą go stosować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Jedynym warunkiem jest posiadanie wszystkich stałych zębów. Co bardzo ważne, aparat chroni przed powstawaniem białych plam po jego usunięciu. Czasami przebarwienia te powstają, gdy stosuje się niewystarczającą higienę podczas noszenia klasycznego aparatu. W przypadku aparatu Incognito, takie ryzyko nie występuje.

Ile trwa leczenie ortodontyczne z aparatem Incognito?

Czas leczenia ortodontycznego to zawsze bardzo indywidualna kwestia. Jednak w przypadku aparatu lingwalnego, może on ulec skróceniu. Według specjalistów z Kliniki Ortofan, którzy stosują tę metodę leczenia, wynika to z umiejscowienia siły nacisku blisko centrum oporu. Indywidualizacja kształtu aparatu sprawia, że zęby szybciej się przemieszczają, mimo że działa na nie delikatniejsza siła. Ostateczną długość leczenia zależy od rodzaju wady, wyjściowego stanu zębów i dobranej przez ortodontę siły nacisku. Aby leczenie przebiegało sprawnie, konieczne są regularne wizyty kontrolne, na których ortodonta sprawdza postępy i dostosowuje siłę nacisku aparatu.

Zalety prostowania zębów aparatem lingwalnym

  • leczenie jest mało bolesne,
  • aparat jest niemal niewyczuwalny,
  • dyskomfort po założeniu aparatu mija po kilku dniach,
  • aparat jest estetyczny i niewidoczny z zewnątrz,
  • kształt zamków i łusek jest idealnie dopasowany do kształtu zęba,
  • leczenie obejmuje wszystkie, nawet skomplikowane wady zgryzu,
  • bardzo łatwo utrzymać aparat w czystości,
  • aparat nie utrudnia wymowy (niewielkie problemy mogą się pojawić tylko w pierwszych dniach).

Ze względu na fakt, że założenie aparatu Incognito wymaga od ortodonty dużej wiedzy i sprawności, są one dostępne jedynie w najlepszych gabinetach stomatologicznych. Jeżeli chciałbyś rozpocząć profesjonalne leczenie ortodontyczne, umów się na wizytę w Klinice Ortofan w Warszawie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany