Okres ciąży i narodzin dziecka znacząco wpływa na kondycję narządów rodnych. Poród jest dość wymagającym procesem dla naszego organizmu, po którym funkcje okolic intymnych mogą zostać zachwiane. Pojawić się mogą również inne kłopotliwe dolegliwości, którym nie da się zaradzić domowymi sposobami. Dla pań, które niechętnie myślą o zabiegach chirurgicznych, idealnym sposobem wydaje się rewitalizujący zabieg laserowy. Jakie jest jego działanie i efektywność?

Dolegliwości kobiece po porodzie

Po porodzie, poza aspektem powrotu do odpowiedniej wagi, redukcji rozstępów i wiotkiej skóry, wiele kobiet zmaga się także z problemami okolic intymnych. Poród siłami natury jest często powodem znacznego rozluźnienia tkanek, problemu nietrzymania moczu czy blizn po nacięciach. Często obszar okolic intymnych wymaga rewitalizacji, także ze względu na niezadowalające aspekty estetyczne. Zaburzenia w odpowiednim nawilżeniu mogą także prowadzić do podrażnień i nawracających infekcji. Dzięki rozwojowi technologicznemu w ostatnich latach, kobietom pragnącym powrócić do formy sprzed porodu posłużyć może nowoczesna ginekologia estetyczna. Zabiegi laserowe to najlepszy pomysł, by w bezinwazyjny i bezpieczny sposób uzyskać wymarzone rezultaty i pozbyć się krępujących dolegliwości. Problemu te prowadzić mogą bowiem do spadku satysfakcji seksualnej, kompleksów i zaniżonego poczucia własnej wartości.

Zabieg laserowy – na czym to polega?

Efekt zwężenia pochwy i rewitalizacji tkanek uzyskany jest za pomocą bezpośredniego oddziaływania lasera. Poprzez wprowadzenie skanującej głowicy do wnętrza narządu, wiązki światła są wysłane bezpośrednio do ścian błony śluzowej. Powoduje to powstanie mikrouszkodzeń, dzięki czemu tkanki rozpoczynają produkcję nowych komórek i włókien kolagenowych, które gruntownie przebudowują uszkodzone obszary. Wywołane we wnętrzu błony śluzowej procesy powodują efekt rewitalizacji i liftingu – nowy kolagen, występujący jako białko w skórze, odpowiada za napięcie, elastyczność i jędrność tkanek. Dzięki procesom regeneracyjnym pochwa staje się ciaśniejsza i elastyczniejsza, poprawie ulega jej nawilżenie, a tendencja do podrażnień i zakażeń maleje. Również problemy z nietrzymaniem moczu zostają zredukowane a pacjentka może odczuć z powrotem utracony komfort, także w sferze seksualnej.

Rezultaty laseroterapii

Efekty terapii odczuwalne są ok. miesiąc po zabiegu. Procedurę można wykonywać w seriach – zależy to od stanu wyjściowego problemu przed zabiegiem i wyznaczonego celu leczenia. Częstotliwość powtarzalności zabiegu wynosi ok. 2-4 tygodnie. Po zabiegu odczuwalna jest znaczna regeneracja okolic intymnych – dzięki napięciu i obkurczeniu ścianek pochwy zostają przywrócone funkcje seksualne na odpowiednim poziomie, mija problem nietrzymania moczu, poprawie także ulega zewnętrzny wygląd narządów. Laseroterapia pozytywnie wpływa także na odpowiednie nawilżenie i utrzymanie optymalnego odczynu pH. Zabiegi tego typu możliwe są do wykonania w większości klinik medycyny i ginekologii estetycznej. W Esteticmed możesz poddać się poporodowej rehabilitacji i w szybkim czasie odzyskać formę sprzed porodu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laseroterapii

  • miesiączka
  • ciąża
  • infekcje okolic intymnych
  • aktywna choroba nowotworowa

Więcej informacji o zabiegach laserowych zalecanych po porodzie znajdziesz na stronie:

http://www.esteticmed.pl/.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany