Zabiegi dentystyczne kojarzą Ci się tylko i wyłącznie z bólem i dużą ilością krwi? Koniec z tym! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stomatologia estetyczna rozwinęła się, dzięki czemu możliwe jest poddanie się zabiegowi piezochirurgii. Ta innowacyjna technika chirurgii kostnej pozwoli Ci bezboleśnie i skutecznie pozbyć się uciążliwych wad zgryzu.

Wykorzystywane przy kuracji urządzenie Piezosurgery Touch jest najnowocześniejszym sprzętem chirurgicznym na świecie. Stomatolog może je obsłużyć za pomocą panelu dotykowego, o oryginalnym i nowatorskim wyglądzie. Aparatura ta najlepiej sprawdza się w chirurgii twarzoczaszki oraz operowaniu jamy ustnej. Technika piezochirurgiczna może być także stosowana jako dopełnienie terapii ortodontycznej. Przyjrzyjmy się bliżej procedurze zabiegowej.

Na czym polega zabieg piezochirurgii?

Ta innowacyjna kuracja ma za zadanie przyśpieszyć standardowe leczenie ortodontyczne. Opiera się ona na nacinaniu falami ultradźwiękowymi wyrostków zębodołowych w kościach szczęki po to, aby pobudzać procesy samoleczenia szczęk oraz aby zęby przesuwały się o wiele szybciej niż przy noszeniu zwykłego aparatu.

Stomatolog wykonuje nacięcia przy pomocy specjalistycznego urządzenia, wykorzystującego różne końcówki. Każda z nich wprawiana jest w wibracje wywoływane przez ultradźwięki, które ułatwiają przemianę materii w komórkach i oczyszczanie obszaru zabiegowego w procesie kawitacji pęcherzyków preparatu soli fizjologicznej. Ślady po takiej terapii są praktycznie niewidoczne.

Zabieg piezochirurgii pozwala na operowanie w trudnych obszarach np. zatrzymanych górnych zębach od strony podniebienia, głęboko zakorzenionych ósemkach lub w okolicach torbieli sąsiadujących z pęczkiem nerwowo-naczyniowym, unerwiającym dolną wargę.

Zalety sprzętu do piezochirurgii

Urządzenie Piezosurgery zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo podczas trwania zabiegu oraz wygodę podczas pracy stomatologa. Dzięki zastosowaniu tak innowacyjnej technologii możliwe jest precyzyjne cięcie tkanek przy doskonałej widoczności pola zabiegowego. Kolejnymi korzyściami są zmniejszenie możliwości wystąpienia stanów zapalnych oraz krwawienia śródzabiegowego, skrócenie czasu gojenia w jamie ustnej pacjenta i mniejsze ryzyko uszkodzenia tkanek miękkich oraz nerwów w trakcie terapii.

Precyzja tej metody leczenia pozwala uzyskać zaskakujące rezultaty, a oszczędność tkanek znacznie przyspiesza procesy regeneracyjne. Dzięki temu pacjent może liczyć na zminimalizowanie bólu pozabiegowego oraz obrzęku.

Zastosowanie piezochirurgii

 • leczenie paradontozy
 • odbudowa kości
 • sinus lift, czyli bezpieczne podniesienie dna zatoki
 • implantologia
 • periodontologia
 • pobieranie wiórów kostnych
 • zabiegi rozczepienia wyrostka zębodołowego
 • usuwanie zębów, w tym również zatrzymanych “zębów mądrości”
 • Kortykotomia (uzupełnienie leczenia ortodontycznego u dorosłych pacjentów)
 • przeszczepy kostne
 • zakładanie implantów

Więcej informacji można znaleźć na stronie kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany