Każdy człowiek to odrębna jednostka. Różnimy się od siebie nie tylko charakterami czy wyglądem, ale też podejściem do świata, który nas otacza i ludzi, którzy współtworzą nasze życie. Dla niektórych kwestia wyglądu zewnętrznego stoi na dalszym planie, a dla innych jest ona najważniejsza – dotyczy to nawet prezentacji miejsc intymnych.

Dlaczego kobiety decydują się na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej?

Nasze przyzwyczajenia i potrzeby wynikają w znacznej mierze z tego, jak my sami siebie postrzegamy. Ze względu na to, że coraz bardziej propagowany jest zdrowy styl życia, często zaczynamy poszukiwać lepszych rozwiązań, aby poprawić swój komfort i zmierzyć się ze złymi nawykami i przyzwyczajeniami. W znacznej mierze to my sami bierzemy udział w “kształtowaniu własnego obrazu na zewnątrz”. Codzienną pielęgnacją oraz odpowiednimi kosmetykami i strojem możemy zakryć niedoskonałości i ukryć mankamenty urody. Jednak nie wszystkie problemy naszego ciała jesteśmy w stanie zatuszować. Wygląd zewnętrznych miejsc intymnych jest dla kobiet bardzo ważny. Przekłada się na satysfakcję z seksu i pewność siebie – nie tylko w sytuacjach zbliżenia, ale również w codziennych relacjach z innymi. Niesymetryczne, zbyt duże wargi sromowe to nie tylko kwestia estetyki. Mogą one również utrudniać codzienne funkcjonowanie (np. uprawianie sportu). Rekonstrukcja korekcyjna warg sromowych cieszy się coraz większą popularnością, zajmując znaczącą pozycję w ginekologii estetycznej. Zabieg można wykonać m.in. w Gabinecie Ginekologii i Medycyny Estetycznej Holistic Med w Białymstoku.

Jak wygląda zabieg?

 

  • Wyciągnięcie warg sromowych typu I i II. Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad ginekologiczny. Po rozmowie ginekolog jest w stanie wykluczyć przeciwwskazania i anatomiczne zmiany, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. W przypadku wyciągnięcia warg typu I i II, które wiążą się z utratą jędrności skóry, wykonuje się nieinwazyjny zabieg przy pomocy końcówki skanującej. Działa ona na obszar zabiegowy, prowokując go do produkcji elastyny i kolagenu oraz skracając włókna kolagenowe. Efekt? Ujędrniona i zagęszczona skóra.

 

  • Wciągnięcie warg sromowych typu III i IV oraz inne asymetrie, deformacje lub hipertrofia. W tym przypadku stosuje się labioplastykę. Dzięki zabiegowi z użyciem lasera MonaLisa Touch możliwe jest dowolne modelowanie warg sromowych w sposób nieinwazyjny. Ta metoda daje świetne efekty bez użycia skalpela. Laser stymuluje kolagen w tkankach, nie powoduje krwawienia, przez co czas rekonwalescencji znacząco się skraca, a także zmniejsza się ryzyko powstawania blizn. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Efekty? Zwiększenie zwartości i elastyczności tkanek oraz wymodelowanie zewnętrznych miejsc intymnych.

Rekonstrukcja korekcyjna warg sromowych zależy od rodzaju problemu i stopnia jego zaawansowania. Z zabiegu korzystają zarówno młode, jak i dojrzałe kobiety. Liczba zabiegów zależy od stopnia rozciągnięcia tkanek. Pierwszych rezultatów możemy oczekiwać już po miesiącu.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

  • Jest to nieinwazyjna, bezpieczna i skuteczna metoda.
  • Czas zabiegu to tylko ok. 15 minut.
  • Zabieg poprawia komfort życia pacjentek i znacząco wpływa na poprawę ich satysfakcji seksualnej.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża, miesiączka, aktywne choroby zapalne i nowotworowe w obrębie narządów płciowych.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany