Podróż na Islandię jest jak podróż do magicznej krainy – wiele jest tu różnorodnych form

krajobrazu, zarówno tych dzikich i surowych, jak i zachwycających. W jednym miejscu możemy przespacerować się zielonymi trawami, aby po chwili znaleźć się pośrodku wulkanicznej pustyni. Te czynniki sprawiają, że Islandia stała się jednym z popularniejszych celów turystycznych w dzisiejszych czasach. Co więcej, organizowane są atrakcyjne wycieczki weekendowe, które umożliwiają zobaczenie i skorzystanie z najlepszych atrakcji tego kraju.

 

Jakie miejsca warto odwiedzić?

 

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc jest Golden Circle, czyli miejsce, które znajduje się na styku płyt tektonicznych i skupia kilka atrakcji na raz. Znajduje się tu wiele gejzerów, a także słynny Wodospad Gullfoss. Tuż przy głównej drodze znajduje się również Laguna Jökulsárlón, czyli jezioro polodowcowe. Języki lodowca wpływają wprost do jeziora, a bryły lodu spływają swobodnie nieopodal brzegu.

Ponadto warto wybrać się do Parku narodowego Thingvellir, który stanowi niezwykle ważne miejsce historyczne tego kraju. Widać tutaj szczelinę, która stanowi granicę między dwiema płytami kontynentalnymi. Tutaj też powstał najstarszy parlament nowożytnej Europy

– Althing.

 

Gorące źródła i baseny na Islandii

 

Islandia jest bez wątpienia krajem nie tylko ognia, ale również wody. Występuje tu aktywność geotermalna, a także możemy znaleźć tu kilka lodowców, w wyniku czego możemy znaleźć tu liczne gejzery, a także gorące źródła i baseny. Niektóre z nich osiągają nawet temperaturę wrzenia, inne przystosowane są do swobodnej kąpieli.

Do najpopularniejszych miejsc tego rodzaju należy Blue Lagoon, gdzie doświadczymy

wspaniałych wrażeń krajobrazowych – połączenie błękitnej wody z czarną pokrywą lawy i możliwość relaksu pod gołym niebem dają niesamowity efekt wizualny, a także wyjątkowe

właściwości pielęgnacyjno-lecznicze. Nic więc dziwnego, że każdego roku przybywa tu prawie pół miliona osób. Tutejsza woda jest wodą morską, która zawiera wiele cennych składników i naturalnie podgrzewa się we wnętrzu Ziemi. Blue Lagoon to nie tylko wody termalne, ale również luksusowa strefa SPA, gdzie możemy poddać się licznym zabiegom pielęgnacyjno-leczniczym.

Inne popularne gorące źródła to Reykjadalur, co oznacza „dymiącą się dolinę”. Są to jedne z najlepiej osiągalnych źródeł termalnych w Reykjaviku. Wędrówka do tych źródeł jest ciekawym doświadczeniem – w pewnym momencie musimy będziemy poruszać się wzdłuż głębokiego wąwozu, a po ponad godzinie dotrzemy na miejsce. Jest więc to atrakcja dla osób preferujących  mocne wrażenia.

 

Magiczna Zorza Polarna

 

Zorza polarna to chyba najbardziej niesamowite zjawisko atmosferyczne, które tak często występuje właśnie w tym kraju. Zorza mieni się wieloma kolorami, począwszy od zielonego, przez niebieski, aż po różowy, fioletowy oraz biały. Jest to zjawisko opierające się na fluorescencji, a jej kolor zależny jest od zderzenia się z poszczególnymi pierwiastkami.

Aby zobaczyć na własne oczy zorzę polarną, najlepiej udać się na Islandię między październikiem, a kwietniem. Dobrze jest udać się jak najbardziej na północ, chociaż przy dobrych warunkach atmosferycznych zorza widoczna jest nawet ze stolicy Islandii – Reykjaviku.

 

Islandia to doskonałe miejsce, aby przeżyć tu niezapomniany weekend. Kraj ten pełen jest niesamowitych krajobrazów, a także miejsc sprzyjających relaksowi i odpoczynkowi. Warto zatem zaplanować sobie cały pobyt i spędzić tu wyjątkowe chwile, podziwiając naturę, a także korzystając z gorących źródeł.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany