W sezonie wakacyjnym strój kąpielowy jest bardzo ważnym elementem kobiecej szafy. Nawet jeżeli nie wybieramy się nad morze czy jezioro, czy nawet w miejsce z basenem na dłużej, to warto mieć dobrze dopasowany kostium, w którym będziemy się czuć komfortowo nawet, jeżeli włożymy go tylko na weekendowe wypady nad wodę. Bardzo dobrą propozycją, jaką ma w swojej ofercie większość sklepów, sprzedających kostiumy kąpielowe, jest możliwość kupienia osobno biustonosza i fig kąpielowych. Taką opcję w swojej ofercie ma będziński sklep Świat Bielizny oraz jego internetowy odpowiednik Never Shy. Dla wielu kobiet posiadających np. bardzo obfity biust, figi dopasowane rozmiarem do stanika mogłyby być zbyt duże. Jednym z kryteriów w doborze kostiumu jest zachowanie zasad równowagi i proporcji, czyli dopilnowanie, żeby góra była wizualnie proporcjonalna z dołem. Da się to osiągnąć dzięki odpowiedniemu strojowi nawet, jeżeli nasze naturalne proporcje są zaburzone.

Każda kobieta powinna dobierać strój indywidualnie pod siebie i nie sugerować się niczym innym, oprócz własnego uznania, intuicji, wygody i upodobań.  Kostiumy kąpielowe są w stanie modelować sylwetkę na różne sposoby – trzeba tylko wiedzieć, jaki strój wybrać, żeby osiągnąć pożądany efekt – czy jest to odjęcie sobie kilku kilogramów, czy np. wizualne wydłużenie tułowia lub pomniejszenie biustu.

Elementy składające się na odpowiednio dobrany kostium kąpielowy

Elementy, które składają się na dobrze dobrany kostium są inne dla każdej kobiety, ponieważ typy figur kobiet różnią się od siebie. Przykładowo, kobieta o małym biuście najprawdopodobniej wybierze usztywniany stanik typu push-up, wizualnie powiększający piersi, a kobieta o wyjątkowo obfitym biuście stanik gładki, który z kolei wizualnie zmniejszy biust. Każda kobieta ma jakieś części ciała, którymi lubi się chwalić i jakieś, które woli chować, dlatego dobrze jest wiedzieć o tym, że ciemne tkaniny bez zdobień nie przyciągają spojrzeń, za to tkaniny jasne i opcjonalnie ozdobione różnymi elementami przyciągną uwagę. Ciemny kolor zawsze będzie działał wyszczuplająco na sylwetkę, za to jasny pozwoli na wizualne powiększenie lub uwypuklenie danej – zbyt małej lub zbyt płaskiej według nas – części ciała.

Kobiety, które narzekają na swoje uda lub biodra, albo i to i to, mogą poradzić sobie z tym za pomocą krótkiej spódniczki albo szortów. Pań, narzekających na zbyt duży brzuch także nie brakuje. Rozwiązaniem może być np. koszulka lub frędzle doszyte do stanika, które odwrócą uwagę od brzucha lub całkowicie go zasłonią. Sam ciemny kolor kostiumu także może pomóc, ponieważ ciemne tkaniny działają wyszczuplająco. Kobietom borykającym się z problemem braku talii poleca się wzorzyste kostiumy np. w pasy pionowe albo skośne.

O czym należy pamiętać przy kupowaniu stroju kąpielowego?

Każda kobieta jest wyjątkowa w swoim rodzaju i każda jest piękna! Jednak mimo tego, zdecydowana większość doświadcza różnego rodzaju kompleksów w odniesieniu do swojego ciała, czuje się niepewnie i często wręcz wstydzi się niektórych elementów ciała, np. zbyt dużego według niej brzucha lub ud, albo zbyt małej pupy lub biustu. Nie można jednak rezygnować z przyjemności, takich jak wypoczynek na plaży, z takich powodów! Każda kobieta będzie czuła się piękna i pewna siebie w dobrze dobranym stroju kąpielowym, który skutecznie zakryje jej mankamenty i podkreśli mocne strony. Sklep z bielizną w śląskim Będzinie Świat Bielizny (internetowa wersja to Never Shy) oferuje kostiumy kąpielowe dla wszystkich pań. Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą na stronie nevershy.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany