Sprzęt narciarski dla każdego fana białego szaleństwa jest czymś wyjątkowym. Choć część amatorów skłania się ku wypożyczaniu nart, większość jest zdania, iż warto posiadać własne, indywidualnie dopasowane deski czy buty. Gdzie zatem kupić sprzęt, aby cieszyć się trafnym wyborem? Który sklep narciarski okaże się najlepszy? Czy zakupy online są bardziej opłacalne? Sprawdź, jak nie stracić na zakupie sprzętu narciarskiego.

Sklep narciarski i tylko narciarski

Sklepy ze sprzętem sportowym dzielą się na te, wyspecjalizowane w jednej dyscyplinie, oraz takie, w których na klientów czeka prawdziwy miszmasz. Choć z reguły artykuły są posegregowane, wybór odpowiedniego sprzętu narciarskiego wśród strojów kąpielowych czy rakiet do tenisa może być mocno ograniczony. Dodatkowo personel nie zawsze musi znać odpowiedzi na nurtujące nas pytania – w końcu kto zna się na wszystkim, ten zazwyczaj nie zna się na niczym. Jeśli więc szukamy wyspecjalizowanego sprzętu narciarskiego, lepiej postawić na sklep, w którym otrzymamy zarówno możliwość wyboru spośród wielu modeli czy marek, jak i wyspecjalizowany personel.

Sklepy ze sprzętem narciarskim powinny zatem proponować swoim klientom szeroką gamę wszystkiego, co może przydać się na stoku. Narty to tylko jeden z elementów, niezbędnych do szusowania. W ofercie dobrego sklepu narciarskiego możemy odnaleźć buty narciarskie (z indywidualnie dopasowanymi wkładkami), gogle, kaski, spodnie czy też kurtki.

Zakup sprzętu narciarskiego

Wielu narciarzy, zwłaszcza początkujących, zastanawia się, od czego rozpocząć zakup sprzętu narciarskiego. Odpowiedź jest krótka i bardzo prosta: od wszystkiego! Trudno bowiem zaopatrzyć się tylko w część sprzętu i od razu udać się na stok. Narciarz potrzebuje zarówno odpowiednio dobranych desek, jak i odzieży narciarskiej, czy kasku i gogli, chroniących głowę, oczy oraz część twarzy. Kompletując sprzęt należy zatem przede wszystkim zadbać o odpowiednią kwotę, którą mamy zamiar wydać na wszystkie elementy stroju.

Jak wybrać narty?

Sytuacja z wyborem sprzętu narciarskiego jest trudna o tyle, że jego dobór zależy od indywidualnych cech, preferencji i umiejętności narciarza, zatem odpowiedź na pytanie ,,jak wybrać narty?” nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim wybierz deski, na których będziesz mógł rozwijać swoje umiejętności. Dostosuj ich długość do swojego stylu jazdy – jeśli stawiasz na dynamiczne skręty, postaw na krótsze i mniej twarde narty. W przypadku, gdy cenisz sobie stabilność, ale też szybkość, wybierz deski długie. Jazda na odpowiednio dobranym sprzęcie z pewnością sprawi ci dużo frajdy, co pozwoli na długo zapamiętać urlopowe szusowanie.

Buty narciarskie

Komfortowe buty narciarskie to zmora prawie wszystkich narciarzy. Czyż nie raz marzły ci stopy na stoku? Ile razy miałeś wrażenie, że stopa nie jest trzymana przez but? Cierpnięcie stopy i inne dolegliwości to wina źle dobranych butów narciarskich. Najczęściej zdarza się to ze względu złego dopasowania rozmiaru lub fasonu obuwia.

Odzież narciarska

Zarówno spodnie, jak i kurtka narciarska powinny być nieprzemakalne, chroniące przed zimnem, a równocześnie zapewniające odpowiedni przepływ powietrza. Postaw na modele o wysokich parametrach przepuszczalności i nieprzemakalności. Zwróć też uwagę na materiał, z którego wykonano odzież. Wybieraj kurtki i spodnie odporne na zniszczenia, o które nietrudno podczas zimowych szaleństw.

Dobry sklep narciarski – stacjonarnie czy online?

Choć dobór sprzętu narciarskiego jest bardzo indywidualną kwestią, nie oznacza to, iż narciarze nie mogą skorzystać z ofert sklepów internetowych. Zwłaszcza osoby, świadome swoich oczekiwań i umiejętności, docenią możliwość spokojnego przejrzenia ofert sklepów online. Dużą zaletą kupowania przez internet jest fakt, że witryny często oferują atrakcyjne rabaty czy promocje. Nie musisz też martwić się o nieodpowiedni dobór sprzętu – każdą decyzję możesz skonsultować z personelem sklepu, a nieudane zakupy zwrócić w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki bez podawania przyczyny, co jest równoznaczne ze zwrotem pieniędzy. Koniecznie sprawdź ofertę internetowego sklepu narciarskiego!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany