Rynek kosmetyczny oferuje wiele różnorodnych kosmetyków do oczyszczania skóry twarzy. Jednak nie każdy z nich może być wykorzystany wobec wszystkich typów cery, ponieważ w zależności od ich rodzaju mają one inne potrzeby i wymagania. Przykładowym produktem oczyszczającym jest pianka do mycia twarzy. Zobacz, jakie ma zastosowanie oraz poznaj jej niebanalne zalety!

Pianka do mycia twarzy

Pianka myjąca do skóry twarzy to jeden z produktów służących do oczyszczania cery bądź jej demakijażu. Produkt ten bazuje na formule (jak wskazuje nazwa) pianki, która sama w sobie jest delikatna, chociaż dokładniejsze właściwości, a tym samym wpływ na skórę twarzy, są uwarunkowane składem kosmetyku. Produkty do oczyszczania nie mogą zawierać alkoholu! Działa on wysuszająco i choć pierwsze efekty mogą być zadowalające – szczególnie na skórze tłustej, ponieważ cera będzie matowa i pozbawiona tłustości – to w rzeczywistości pianka będzie negatywnie wpływać na jej funkcjonowanie. Alkohol wysusza skórę, ale jednocześnie przekazuje informację gruczołom łojowym, aby zwiększyły produkcję sebum. Zbyt duża ilość tego nawilżającego łoju sprawia właśnie, że skóra się świeci i jest podatna na trądzik oraz inne dolegliwości chorobowe. Jeżeli pianka do twarzy, która posiada alkohol, zostanie zastosowana wobec skóry wrażliwej lub suchej, zwiększy to tylko podrażnienia i zaczerwienienia na jej powierzchni. Pamiętaj zatem, iż nie wystarczy zaopatrzyć się w piankę oczyszczającą, by delikatnie myć skórę twarzy, ale ważne jest, aby nie posiadała ona w swoim składzie alkoholu.

Jaką piankę do mycia twarzy wybrać?

Pianka oczyszczająca wbrew pozorom nie jest kosmetykiem uniwersalnym. Ważne jest, aby przed jej wyborem dobrze określić typ posiadanej cery oraz jej wymagania. Uwzględnij to, czy jest normalna, sucha, tłusta, mieszana, a może wrażliwa lub skłonna do alergii. Wybierając konkretną piankę, sprawdź jej przeznaczenie na etykiecie oraz przeczytaj skład i nie kupuj tej, która posiada alkohol. Dodatkowo miej na uwadze, czego potrzebuje Twoja skóra – przywrócenia zdrowej kondycji, naturalnego pH, a może skutecznego oczyszczenia, ponieważ często wykonujesz mocny makijaż? Tylko uwzględniając te zależności, będziesz w stanie dobrze dopasować produkt do potrzeb skóry. Tym samym pozbędziesz się wszelkich dolegliwości i zbliżysz swoją nieidealną skórę do ideału cery normalnej!

Fizjologiczna pianka oczyszczająca La Roche-Posay

Marka La Roche-Posay w ofercie dermokosmetyków posiada fizjologiczną piankę oczyszczającą do mycia twarzy. Działa ona nie tylko pielęgnacyjnie (kosmetycznie), ale głównie leczniczo. Nie bazuje jedynie na zewnętrznej powierzchni skóry twarzy, ale dokonuje regeneracji także wewnątrz jej struktur. Sekret produktu polega na tym, że nie posiada w swoim składzie alkoholu, parabenów, mydła i barwników – oparty jest za to na składnikach przebadanych dermatologicznie pod kątem tolerancji skóry. Pianka oczyszczająca doskonale myje twarz – usuwa nie tylko pozostałości po makijażu, ale również zanieczyszczenia dnia codziennego, takie jak: kurz, brud, pył. Dedykowana jest każdemu typowi skóry, a szczególnie cerze wrażliwej lub skłonnej do alergii – przywraca bowiem jej naturalne pH. Jest również hipoalergiczna. Dodaje świeżości i nawilża cerę. Kolejną zaletą pianki myjącej jest niezwykła łatwość jej zastosowania – wystarczy niewielką ilość dermokosmetyku nanieść na zwilżoną wcześniej twarz, wmasować i spłukać letnią wodą. Pamiętaj, by omijać okolice oczu. Fizjologiczna pianka La Roche-Posay jest wydajna i niezwykle bezpieczna – nie wykazuje bowiem negatywnego wpływu na skórę, ale pozwala zadbać o cerę kompleksowo. Efekty jej wykorzystania w codziennej pielęgnacji są widoczne dłużej niż tylko przez okres jej stosowania.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany