Jazda na rowerze to chyba najprzyjemniejsza ze wszystkich aktywności fizycznych. Angażuje wiele mięśni naraz, zarówno dolnej partii ciała, jak i górnej. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy podjąć jakąś aktywność fizyczną, a nie bardzo mamy ochotę biegać lub podnosić sztangi na siłowni. Poza tym jazda na rowerze na wiele innych dobroczynnych właściwości.

Rower to przede wszystkim zdrowie!

To, że jazda na rowerze jest zdrowa wie każdy. Podczas jazdy pobudzone mięśnie czerpią energię z tkanki tłuszczowej, a tym samym normalizują poziom cukru we krwi. Dlatego szczególnie polecany jest osobom chorym na cukrzycę, gdyż aktywność ta uwrażliwia komórki na insulinę.

Polecana jest też jako lekarstwo chroniące przed miażdżycą, gdyż obniża poziom złego cholesterolu (LDL), a podwyższa poziom dobrego (HDL). Ponadto jeżdżąc na rowerze obniżamy ryzyko wystąpienia chorób serca.

Bezpieczne odchudzanie

Jazda na rowerze nie tylko poprawia stan zdrowia, ale wzmacnia odborność organizmu. Systematyczna jazda na rowerze sprawia, że komórki naszego ciała są dotlenione, a dodatkowo podnosi się odporność naszego układu oddechowego i krwionośnego. W ten sposób zwiększa się też zapotrzebowanie na energię, a więc zaczynamy spalać zgromadzony w tkanach tłuszcz i tracimy na wadze. Musimy jednak pamiętać, aby jeździć dłużej, niż 30 min, gdyż dopiero wtedy organizm zaczyna czerpać energię z kwasów tłuszczowych. Ponadto, dzięki jeździe na rowerze wymodelujemy sylwetkę i pozbędziemy się uciążliwego cellulitu.

Rower to oszczędność!

Siadając na rower możesz znacznie szybciej dostać się do pracy, szkoły, czy też na zakupy. Rower to przede wszystkim oszczędność czasu. Biorąc pod uwagę jakie korki są w dużych miastach w godzinach szczytu, rower jest znacznie szybszym środkiem transportu niż samochód, który stoi w korkach lub autobus, który oprócz stania w korkach, musi zatrzymywać się na każdym przystanku, aby zabrać pasażerów. A do tego jest zatłoczony, jak każdy środek komunikacji w godzinach szczytu. Dlatego jadąc rowerem nie musimy martwić się o korki, czy też zbytni tłok. Jedziemy spokojni i zrelaksowani.

Rower to też oszczędność pieniędzy. Gdyż biorąc pod uwagę, ile miesięcznie pieniędzy trzeba wydawać na paliwo, ubezpieczenie czy nawet parking, to suma może nas zwalić z nóg. Jedyna opłata za rower to regularny serwis, ewentualnie wykupienie ubezpieczenia na wypadek kradzieży. Jednak porównując środki jakie trzeba przeznaczyć na utrzymanie samochodu, a utrzymanie roweru, to odpowiedź nasuwa się sama. Rower to po prostu oszczędność.

Rower jest eko!

Jeśli zamiast środków komunikacji i samochodu wybierzemy rower to z pewnością wpłyniemy pozytywnie na środowisko. Jazda na rowerze nie powoduje wydzielania spalin do atmosfery, nie zużywa paliw kopalnych, nie niszczy dróg. Rower nie powoduje hałasu, tak jak inne środki komunikacji.  Dzięki niemu możesz wpłynąć na ochronę środowiska naturalnego. Jest po prostu ekologiczny.

Powyższe przykłady utwierdzają w przekonaniu, że wybierając rower nie tylko poprawiamy stan zdrowia, swoją kondycję i spalamy zbędne kilogramy, ale również wpływamy dobroczynnie na przyrodę. Właśnie dlatego rower to najlepsza i najprzyjemniejsza aktywność fizyczna.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany