Niechciane owłosienie może być źródłem kompleksów. Szczególnie u kobiet, które naturalnie mają blady odcień skóry połączony z ciemnymi włosami, które nawet w niewielkiej ilości są widoczne na jasnej cerze. Jednak dzisiaj istnieją rozwiązania pozwalające na skuteczne usunięcie niechcianego owłosienia, a najpopularniejszym z nich jest depilacja laserowa.

Znamy wiele sposobów pozbywania się niechcianych włosków, ale większość z nich trzeba często powtarzać, a efekty nie zawsze są zadowalające. Laserowe usuwanie owłosienia jest dobrym wyjściem dla osób, które nie są zadowolone z rezultatów jakie można osiągnąć za pomocą tradycyjnych sposobów depilacji. Laser nie powoduje wrastanie włosków, a co za tym idzie licznych zapaleń miszka włosowego, które często pojawiają się po depilacji woskiem, pastą cukrową lub depilatorem. Golenie się maszynką może prowadzić do powstawania stanów zapalnych i grudek na skórze. Dlatego trudno się dziwić, że w ostatnich latach depilacja laserowa zyskała na popularności. Nie tylko nie powoduje wymienionych skutków ubocznych, ale ma też właściwości lecznicze. Do jego wad można zaliczyć cenę, ponieważ jednostkowy koszt wydaje się wysoki w porównaniu z innymi metodami depilacji, ale efekty mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Na czym polega depilacja laserowa

Wiązka lasera wnika powierzchniowo w skórę, zostaje pochłonięta przez melaninę – barwnik znajdujący się we włóknie włosa, który zaczyna się rozgrzewać i uszkadzać cebulki. Zabieg działa tylko na włosy będące w fazie anagenu (wzrostu), dlatego jedna sesja nie wystarczy. Zazwyczaj wykonuje się co najmniej 4 zabiegi. Czas odstępu pomiędzy sesjami depilacji laserowej wynosi od 4 do 6 tygodni i jest zależny od części ciała i indywidualnych cech pacjenta. Najwyższa skuteczność jest notowana u osób, które mają ciemne włosy, ale jasną skórę.

Czy depilacja laserowa boli?

To częste pytanie, które nurtuje osoby chcące pozbyć się niechcianego owłosienia. Odczucie pieczenia lub szczypania zależy od indywidualnej tolerancji bólowej. Aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu stosuje się system krio-znieczulenia. Lasery takie jak Cryo – T COOLER, którym przeprowadza się zabiegi depilacji laserowej w Klinice Medycyny Estetycznej Med Bauty, mierzą temperaturę tkanek i utrzymują ją na stałym poziomie. Dzięki temu minimalizuje to ryzyko bólu i termicznego uszkodzenia skóry.

Badania kliniczne dowodzą, że depilacja laserowa może zostać przeprowadzona na dowolnej części ciała. Dlatego dużą popularnością cieszy się laserowe usuwanie owłosienia z twarzy i bikini, ponieważ to miejsca, gdzie golenie jest utrudnione, a tradycyjna depilacja bardzo bolesna.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Tak jak w przypadku każdego zabiegu z użyciem lasera przeciwwskazaniem dla tej procedury jest: ciąża, przyjmowanie leków fotouczulających, opalenizna (naturalna, z solarium lub uzyskana za pomocą samoopalacza), stosowanie kremów z retinoidami, skłonność do powstawania przebarwień, bielactwo, łuszczyca. Nie jest to także zabieg dla osób, które mają podrażnioną skórę na przykład po peelingach chemicznych. Aby depilacja laserowa była skuteczna konieczny jest kontrast pomiędzy kolorem skóry, a włosów. Nie można go przeprowadzić u osób, które mają dużo melaniny w skórze lub bardzo jasne włosy.

Niechciane owłosienie nie musi być problemem, który będzie zmuszał do noszenia długich spodni, czy nie zakładania bikini. Po serii zabiegów jest usuwane od 80 do 90% włosów. Dzięki depilacji laserowej można zapomnieć o goleniu na wiele lat.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany