Depilacja ciała to głośny temat, szczególnie w okresie letnim, kiedy odkrywamy więcej obszarów skóry. Dość świeżym tematem w zakresie sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja z użyciem lasera. Duża część kobiet spróbowała już tej metody na własnej skórze, inne wciąż się wahają. Powstało jednak wiele opiniii i pogłosek na temat tego zabiegu.  Nie wszystkie jednak są zgodne z prawdą.

Depilacja laserowa jest szkodliwa dla skóry

Mit. Podczas depilacji oddziałuje się wiązkami światła, które przesyłane są do skóry przez laser. Można podczas zabiegu odczuwać lekkie pieczenie, jednak nie jest to objawem uszkodzenia skóry. Wiązki lasera docierają jedynie do tej warstwy skóry, w której znajdują się cebulki włosków. Powłoki znajdujące się głębiej nie zostają naruszone przez laser. Jest to zatem metoda bezpieczna, która nie grozi poparzeniu ani uszkodzeniu ciała.

Im ciemniejsze włosy tym skuteczniejsza depilacja

Fakt. Laser, który działa wiązkami światła niszczy włoski, poprzez bezpośrednie działanie na melaninę, barwnik, zawarty w ich strukturze. W związku z tym, owłosienie ciemne, posiadające dużą ilość barwnika, zostanie bardziej osłabione podczas zabiegu niż te jaśniejsze.

Depilacja jest bolesna

Mit/fakt. Większość pacjentów nie skarży się na ból podczas zabiegu. Występuje natomiast uczucie pieczenia, które może być odczuwane jako nieprzyjemne i stanowić większe lub mniejsze poczucie dyskomfortu. Aby złagodzić tę dolegliwość, po skończonym zabiegu stosuje się okłady z lodu. Wszystko jednak zależy od depilowanej powierzchni oraz wrażliwości skóry. Depilacja nóg może się okazać bezbolesna, podczas gdy zabieg wykonywany pod pachami lub w okolicach bikini może być bardziej nieprzyjemny. Odczuwanie bólu w dużej mierze zależy od urządzenia, którym zabieg jest wykonywany. Dla osób, które mają niski próg odczuwania bólu najlepsza będzie depilacja zabiegiem Vectus, którą można wykonać w Anlaya Day Spa&Medical Clinic. Głowica lasera wykorzystywanego podczas tego zabiegu posiada właściwości chłodzące, które eliminują dyskomfort.

Brak owłosienia po pierwszym zabiegu

Mit. Aby w pełni skutecznie pozbyć się owłosienia, należy wykonać kilka zabiegów. Wszystko zależy od metody depilacji. W przypadku depilacji zabiegiem vectus zabieg należy powtórzyć od 3 do 6 razy w zależności od struktury włosa, osiąganych efektów itp. Zabiegi muszą jednak być wykonywane w odstępie około 4 tygodni, gdyż metoda ta jest skuteczna jedynie w fazie wzrostu włosa.

Depilacja usuwa włosy na zawsze

Fakt. Po wykonaniu odpowiedniej ilość zabiegów możemy na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem pozostawiając skórę gładką. Jest to najskuteczniejsza metoda pozbywania się włosków, dzięki której na zawsze pożegnasz się z maszynkami, zacięciami, podrażnieniami skóry i wrastającymi włosami.

Istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej

Fakt. Niestety, ta skuteczna metoda na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia nie jest zalecana wszystkim. Osoby posiadające rozrusznik serca, cukrzycę czy epilepsję nie powinny poddawać się zabiegowi. Depilację laserową powinny przełożyć również kobiety w ciąży, osoby borykające się z podrażnieniami skóry, na przykład trądzikiem czy łuszczycą oraz pacjenci przyjmujący leki o działaniu fotouczulającym lub przechodzącym leczenie antybiotykowe.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany