Współczesna medycyna estetyczna korzysta z metod, które laikom wydają się zaskakujące i niemożliwe do zastosowania. Należy do nich przeszczep tkanki tłuszczowej – zabieg, który polega na pobraniu od pacjenta tłuszczu, który jest następnie wszczepiany w inne części ciała u tej samej osoby. Reimplantacja tłuszczu to naturalna, dająca świetne efekty metoda niwelująca zmarszczki, powiększająca biust lub pośladki. Jest w pełni bezpieczna i przede wszystkim naturalna.

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest połączeniem dwóch metod od dawna stosowanych przez medycynę estetyczną. Zabieg łączy tradycyjny lifting i modelowanie ciała. Jest przeprowadzany w dwóch etapach. W trakcie pierwszego etapu pobierana jest tkanka tłuszczowa z miejsc, w których zdaniem pacjenta znajduje się jej zbyt dużo. Najczęściej pobiera się ją z pośladków, brzucha lub z ud. Miejsca te ulegają wyszczupleniu, jest to metoda bardzo skuteczna, gdyż nie następuje proces odradzania usuniętych komórek tłuszczowych. Pobrany tłuszcz jest oczyszczany, po tym procesie specjalista medycyny estetycznej przystępuje do umieszczenia w miejscu, które chcemy wymodelować.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Klinika Sthetic wykonuje przeszczep tkanki tłuszczowej między innymi wtedy, gdy pacjentkom zależy na usunięciu oznak starzenia – zmarszczek. W chwili obecnej metoda ta należy do jednej z bardziej skutecznych w przypadku redukcji bardzo głębokich zmarszczek. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa może być wykorzystana również do modelowania twarzy, w efekcie odzyskuje ona utracony owal. Najczęściej jednak przeszczep tkanki tłuszczowej wykonuje się u pacjentek, które chcą powiększyć pośladki lub piersi. Jest to metoda, która daje bardzo naturalny efekt, po zabiegu blizny są zdecydowanie mniejsze od tych, które pozostają po tradycyjnie wszczepianych implantach.

Przeszczep tkanki tłuszczowej stosowany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale także w regeneracyjnej. Jest bardzo skuteczną metodą leczenia blizn po oparzeniach. Proces regeneracji tkanki przebiega w tym przypadku znacznie szybciej, szybko przywracane są jej funkcje i właściwy wygląd.

Czy zabieg jest ryzykowny?

Lipoffiling to zabieg całkowicie bezpieczny. Może być wykonany nawet u osób z dużymi skłonnościami do reakcji alergicznej. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz pobiera się od osoby, której będzie wszczepiany. Nie ma więc ryzyka, że organizm nie będzie tolerował przeszczepionej tkanki i ją odrzuci. Istnieje jednak ryzyko związane z doborem odpowiedniej ilości tłuszczu, którą należy pobrać i przeszczepić. Jeśli w trakcie jednego zabiegu zostanie w jedno miejsce podana zbyt duża ilość komórek tłuszczowych, mogą one obumrzeć. Pojawić mogą się również zwapnienia.

Jak przebiega rekonwalescencja?

Efektem większości zabiegów medycyny estetycznej są zasinienia i obrzęki. Podobnie jest w przypadku przeszczepu tkanki tłuszczowej. Po zabiegu skóra jest opuchnięta i sina. Pacjenci odczuwają więc ból. Ulgę przynoszą chłodne okłady. Okłady nie mogą być zimne! Przy robieniu okładów należy zwracać uwagę, aby miejsca wkłuć nie zostały zamoczone. W przypadku przeszczepu w obrębie twarzy przez kilka dni po zabiegu mimika powinna być ograniczona do niezbędnego minimum. Musimy więc zapomnieć o opowiadaniu dowcipów. Jeżeli o tym zapomnimy, przeszczepiony tłuszcz będzie się przemieszczał.

Za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej można wymodelować pośladki, powiększyć biust, zlikwidować zmarszczki. Zabieg jest bezpieczny, ryzyko powikłań jest bardzo niewielkie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany