Cienie pod oczami mogą być objawem choroby lub sygnałem od organizmu, że potrzebuje więcej odpoczynku i regeneracji. Czasem także stanowi to po prostu naszą naturalną urodę. Opuchnięte oczy i sińce mogą wyglądać nieestetycznie; chcąc je zniwelować możemy uciekać się do kilku, zarówno domowych metod, jak i tych z pogranicza medycyny estetycznej.

Cienie pod oczami – dlaczego się pojawiają?

Wygląd skóry wokół oczu i opuchnięcie powiek urody nie dodają – to fakt. Najczęściej są oznaką zmęczenia i niewyspania, a także zatrzymania wody w organizmie. Często jednak cienie mogą być konsekwencją chronicznego stresu, palenia papierosów, picia alkoholu czy ekspozycji na słońce. Również w wypadku niektórych alergii (takich jak kurz lub sierść zwierząt) lub uwarunkowań genetycznych możemy na swojej twarzy dostrzec opuchnięcia i zmiany koloru skóry w okolicach oczu. Cienie mogą być również objawem choroby. Jeżeli obserwujesz u siebie ciemniejsze zabarwienie koloru skóry pod oczami wraz z innymi symptomami takimi jak bóle głowy czy częstomocz, warto skonsultować się z lekarzem. Choroby związane ze zmianą wyglądu wokół oczu to między innymi:

  • niedoczynność tarczycy – obrzęki i przebarwienia spowodowane mogą być przenikaniem złożonych cząsteczek cukru pod skórę twarzy,
  • anemia – niedokrwistość i wynikające z niej osłabienie, zaburzenia koncentracji, bóle i zawroty głowy czy bladość skóry mogą powodować opuchnięcia i cienie,
  • cukrzyca – wraz z cieniami pojawia się także wzmożone pragnienie, osłabienie, utrata wagi, częstomocz,
  • pasożyty – dodatkowe symptomy takie jak bóle brzucha, utrata wagi mogą być oznaką obecności pasożyta w organizmie,
  • nadciśnienie tętnicze – bóle głowy, kołatanie serca, bezsenność i zasiniona skóra pod oczami mogą być oznaką nadciśnienia.

Spojrzenie pełne blasku

Jeżeli cienie pod oczami to tylko delikatny defekt urody, spowodowany niewyspaniem czy naturalnymi predyspozycjami, możemy zastosować kilka domowych metod ożywiających nasze spojrzenie. Powszechnie znane przykładanie do oczu schłodzonej w lodówce łyżeczki czy kompresy z naparem z pietruszki, rumianku rozjaśniają skórę pod oczami i zmniejszają opuchliznę. Również stosowanie kremów z witaminą C, K, kofeiną czy wyciągami ziołowymi takimi jak bławatek, arnika, świetlik, miłorząb dobrze wpływa kondycję delikatnej skóry pod oczami. Związki poprawiają przepływ limfy i wykazują pielęgnacyjne działanie poprzez rozjaśnienie przebarwień i odpowiednie nawilżenie. Aby poprawić wygląd okolic naszych oczu, możemy także zdecydować się na zabiegi kosmetyczne i te z zakresu medycyny estetycznej. Specjaliści z Kliniki Tazbir zdradzają, że istnieje wiele zabiegów, które w znaczny sposób niwelują oznaki zmęczenia i starzenia w postaci sińców, obrzęków i zmarszczek.

Zadbaj o siebie

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że istnieje wiele zabiegów odmładzających – w naturalny i subtelny sposób poprawiających urodę. W przypadku problemów z sińcami, workami czy cieniami pod oczami szczególnie poleca się zabiegi takie jak:

  • Karboksyterapia – polega ona na zaaplikowaniu za pomocą wkłuć pod skórę dwutlenku węgla,
  • Mezoterapia igłowa – mikronakłuwanie skóry wokół oczu leczniczym i odżywczym preparatem,
  • Infuzja tlenowa – Wtłoczenie w skórę składników aktywnych za pomocą czystego, sprężonego tlenu,
  • Kwas hialuronowy – aplikacja substancji z kwasem hialuronowym zapewnia działanie odmładzające i modelujące,
  • Osocze bogatopłytkowe – ostrzykiwanie okolic oczu osoczem bogatopłytkowym – substancją pobraną bezpośrednio z krwi pacjenta.

Więcej o Klinice Tazbir znajdziesz na stronie: www.klinikatazbir.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany