Nieprawidłowy zgryz nie jest wyłącznie kwestią estetyki. Złe ustawienie zębów w łuku może doprowadzić do ich ścierania, tłoczenia się, powstania próchnicy wskutek utrudnionego dostępu do zębów i bólów głowy. Tu pojawia się misja dla aparatu ortodontycznego, choć nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że leczenie ortodontyczne można znacznie przyspieszyć za pomocą aparatu Acceledent.

Przyczyny wadliwego zgryzu

Przyczyn niewłaściwego zgryzu jest wiele. Wśród najważniejszych czynników wpływających na nieprawidłowy zgryz znajdują się geny, nieprawidłowe połykanie, w czasie którego język niemal wypycha zęby do przodu, zła dieta, skutki próchnicy oraz niektóre choroby. Okazuje się, że nawet tak prozaiczne czynności jak układanie niemowlęcia podczas snu czy oddychanie torem ustnym albo choroby matki mogą mieć znaczący wpływa na krzywienie się zębów. Duże znaczenie w procesie formowania się wad zgryzu mają nasze złe nawyki – ssanie smoczka lub palca, niewłaściwe nawyki językowe, zgrzytanie zębami, a także podpieranie brody rękami. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby korygowania takich wad, a jednym z nich jest zastosowanie aparatu AcceleDent w warszawskiej klinice Smile Design Clinic, której oferta znajduje się pod adresem: http://www.smiledesignclinic.pl/uslugi/.  

Czym jest i na jakiej zasadzie działa AcceleDent?

Aparat AcceleDent jest urządzeniem powszechnie stosowanym przez ortodontów w Polsce i na świecie razem z aparatami stałymi i alignerami. AcceleDent wspomaga i przyspiesza leczenie. Mechanizm działania urządzenia opiera się na wytwarzaniu wibracji, które przenoszą się na zęby, kiedy pacjent zaciska je na specjalnym ustniku. Codziennie na czas 20 minut urządzenie jest umieszczane w jamie ustnej pacjenta, a generując lekkie wibracje, powoduje wibrowanie zębów i kości. Badania wykazały, że leczenie ortodontyczne jest przyspieszone o 38 – 50%. Mikrowibracje pobudzają cząsteczki kości. Cząsteczki te kontrolują ilość i aktywność komórek kości w bezpieczny sposób uczestnicząc w ich przemieszczaniu. Szybkość ruchów zębów jest uzależniona od zmian występujących w kości, jak informują specjaliści ze Smile Design Clinic.

Zalety leczenia ortodontycznego z użyciem aparatu AcceleDent

Wspomaganie leczenia ortodontycznego za pomocą aparatu AcceleDent znacznie skraca czas leczenia. AcceleDent może być używany razem z aparatami stałymi lub alignerami, a jego zastosowanie ogranicza możliwość pojawienia się próchnicy lub chorób dziąseł. Aparat jest stosunkowo lekki, więc nie obciąża dodatkowo pacjenta i nie powoduje u niego dyskomfortu. Niespełna 20 minut spędzonych na noszeniu AcceleDent każdego dnia nie tylko nie zabiera nam cennego czasu, ale też nie zajmuje rąk, dlatego możemy wykonywać kilka czynności jednocześnie – prostować zęby i np. pracować przy komputerze.

Budowa aparatu AcceleDent

Urządzenie tworzą aktywator, zagryzacz, ładowarka i osłona podróżna. Aktywator wytwarza delikatne wibracje, które przenoszone są na uzębienie. Zagryzacz to element, który powinien być dopasowany pod względem rozmiaru do jamy ustnej pacjenta. Ta część jest odczepiana od aparatu, aby ułatwić jej mycie. Ładowarka zasila aktywator, a jej podłączenie do prądu pozwala wyświetlić informację “Smart Display”, dzięki czemu mamy pewność, że urządzenie działa właściwie. Osłona podróżna pozwala bezpiecznie przechowywać i przemieszczać się z urządzeniem AcceleDent. Piękny uśmiech i zdrowy zgryz są w zasięgu Twoich rąk, wystarczy jedynie skontaktować się z ośrodkiem Smile Design Clinic za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie: http://www.smiledesignclinic.pl/kontakt/ i rozpocząć leczenie z AcceleDent.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany