Defekty takie jak blizny, rozstępy, ale także wiotka skóra i zmarszczki potrafią wpędzić w kompleksy i zepsuć samopoczucie. Medycyna estetyczna proponuje dziś mnóstwo rozwiązań takich problemów, do wyboru mamy wiele wariantów. Jednakże, większość zabiegów opiera się na stosowaniu sztucznych preparatów czy wypełniaczy. Chociaż te substancje są zupełnie bezpieczne i dokładnie przebadane naukowo, to część osób nie chce wybrać takiego zabiegu. Dla wszystkich, którzy cenią sobie naturalne rozwiązania idealną metodą będzie biorewitalizacja komórek macierzystych przy użyciu osocza bogatopłytkowego.

Dla kogo rewitalizacja komórek macierzystych?

Wskazań do tego typu zabiegu jest mnóstwo, najważniejsze z nich to:

  • wiotkość skóry twarzy, dekoltu, szyi,
  • zmarszczki,
  • wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu,
  • blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy,
  • regeneracja skóry, np. po urazie, uszkodzeniu – przyspieszenie procesu gojenia.

Dzięki tak szerokiemu spektrum zastosowania zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mogą być wykorzystywane do leczenia różnych chorób, zmian i defektów. Ważny sposób wykorzystania stanowi terapia starzejącej się skóry. Dzięki użyciu osocza z krwi skóra się regeneruje, staje się bardziej elastyczna i gładka, wzrasta poziom kolagenu i elastyny w skórze. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, tak samo jak blizny czy rozstępy. Kolor skóry ujednolica się, dzięki czemu zmiany są mniej widoczne.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Sam przebieg zabiegu możemy podzielić na kilka etapów. Bezpośrednio przed nim pobiera się od pacjenta niewielką ilość krwi (10ml-60ml), którą następnie odwirowuje się w specjalnej wirówce. Wszystko to ma miejsce w sterylnych warunkach, w klinice, w której poddajemy się zabiegowi. Odwirowanie pozwala oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza bogatopłytkowego. Jak tłumaczy specjalista z Kliniki Bieńkowski Esteticmed, tak przygotowane osocze wprowadza się pod skórę podczas mezoterapii lub przy pomocy cienkiej kaniuli, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Czas trwania zabiegu wynosi od 20 minut do godziny, w zależności od ilości osocza z krwi oraz okolicy zabiegowej. Zabieg może być powtarzany w zależności od charakteru i nasilenia problemu, wieku oraz oczekiwań pacjenta. Seria może składać się z 3 lub 4 zabiegów powtarzanych z częstotliwością co 21-30 dni. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta.

Jakie efekty przynosi rewitalizacja komórek macierzystych?

W zależności od powodu zastosowania terapii i ilości wykonanych zabiegów, efekty mogą być różne. Najczęściej występujące rezultaty zastosowania osocza bogatopłytkowego to:

  • poprawa elastyczności skóry (jest bardziej napięta i wygładzona niż przed zabiegiem),
  • ujednolicenie koloru i regeneracja tekstury (likwidacja przebarwień),
  • lepsze ukrwienie skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałd,
  • przyspieszenie procesów gojenia (medycyna regeneracyjna).

Jak widać skutki takiej terapii są zachęcające, jednakże istnieją pewne przeciwwskazania do biorewitalizacji komórek macierzystych. Takiemu zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które cierpią na choroby nowotworowe oraz przewlekłe choroby nerek, wątroby i płuc, a także kobiety w okresie ciąży i laktacji.

Jak widać nawet w medycynie estetycznej istnieją możliwości dla zwolenników natury, każdy znajdzie coś dla siebie. Rewitalizacja komórek macierzystych przy użyciu osocza bogatopłytkowego to metoda mająca wszechstronne zastosowanie, dlatego warto zainteresować się takim zabiegiem już dziś!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany