Bielizna sportowa to konieczny element odzieży dla pań, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Wybór odpowiedniego biustonosza może nie tylko sprawić, że podczas ćwiczeń będziemy się czuć swobodnie i komfortowo, ale również pozwoli uniknąć poważnych schorzeń w przyszłości.

Jakie funkcje powinien spełniać biustonosz sportowy?

Stanik sportowy unieruchamia biust i minimalizuje wstrząsy oraz przeciążenia podczas ćwiczeń. Gdy ćwiczymy, piersi unoszą się i opadają z różną częstotliwością i różną intensywnością. To może spowodować rozciągnięcie tkanki łącznej oraz skóry, przez co piersi opadną i utracą swą jędrność. Staną się wtedy wiotkie i nieatrakcyjne. Niestety, raz rozciągniętej tkanki nie da się przywrócić na miejsce, dlatego warto temu zapobiegać wybierając odpowiedni stanik sportowy.

 

Biustonosz sportowy – wybierz model dla siebie

Idealny biustonosz sportowy jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, które pozwalają wchłonąć wilgoć, przy jednoczesnym przepuszczaniu powietrza. Dobrze, gdy posiada regulowane ramiączka, dzięki temu biust będzie lepiej podtrzymywany. Sporym ułatwieniem są także biustonosze, które posiadają zapięcie z przodu, dzięki czemu łatwiej się je zakłada i zdejmuje.

Dla pań z mniejszym biustem dobrym wyborem będzie stanik, który ma usztywnione miseczki. Unieruchamia piersi podczas ruchu oraz zapewnia wygodę i modeluje ich kształt. Skóra pod biustonoszem nie powinna się obcierać w żadnym miejscu. Dużą popularnością cieszą się biustonosze bez fiszbin. Bardzo wiele pań twierdzi, że jest to najlepszy model stanika sportowego i decyduje się na zakup właśnie takiego fasonu – twierdzą eksperci. Biustonosz posiada szerokie ramiączka, a jego dodatkową zaletą jest możliwość przyczepienia do niego kabla od słuchawek. Świetnie sprawdza się na porannych treningach na świeżym powietrzu, gdzie możemy zapomnieć o trudach codzienności słuchając muzyki podczas ćwiczeń. Dla kobiet o małym biuście najlepsze będą staniki, które lekko przyciskają piersi razem do klatki piersiowej. Oprócz stanika sportowego warto również zainwestować w specjalny t-shirt wchłaniający nadmiary wilgoci podczas ćwiczeń i zapewniający pełen komfort i wygodę.

Panie z dużym biustem powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego stanika sportowego. Bardzo dobre są biustonosze typu push-up oraz wszystkie mające usztywniane miseczki, które pozwolą utrzymać biust na miejscu i nie będą przeszkadzały podczas ćwiczeń. Dobrym modelem staników dla kobiet z większym biustem są takie, które podtrzymują każdą pierś osobno oraz takie, które posiadają regulowaną taśmę pod biustem i w pełni regulowane ramiączka. Najwygodniej ćwiczy się w krótkich spodenkach lub dopasowanych legginsach.

 

Konsekwencje źle dobranego biustonosza sportowego

Źle dobrany stanik sportowy lub noszenie zwykłego stanika podczas ćwiczeń może powodować:

 

  • uszkodzenia i deformacji piersi
  • bóle głowy, pleców i kręgosłupa
  • garbienie się
  • przemieszczenie dysku w skrajnych przypadkach

Bez odpowiedniego stanika, biust może nieodwracalnie utracić swoją jędrność. Nie ryzykuj! Biust jest największym atutem kobiecego ciała. Dzięki odpowiedniej bieliźnie, unikniesz sytuacji, w której stanie się on obwisły i nieatrakcyjny. 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany